Экономикаnewformat.info5 окт.

Українські заробітчани знайшли заміну Польщі

Польські садівники відзначають дефіцит робочих рук через масовий відтік українців, які за минулі 20 років зробили Польщу одним зі світових лідерів садівництва. Українські заробітчани все частіше почали віддавати перевагу Німеччині, в якій вища заробітна плата, пише «Антикор». Відтік українських працівників з Польщі до Німеччини активний уже тепер, але може збільшитися з початку наступного року. Це пов’язане з тим, що в Німеччині заплановане підвищення квот на тимчасове працевлаштування для робітників з країн, які не є членами Євросоюзу. Головна причина відтоку з Польщі українських заробітчан, які працюють у садах і на полях, – вища заробітна плата в Німеччині. Крім того, українці почали віддавати перевагу Німеччину через вищий рівень безпеки: вони впевнені в сумлінності німецьких роботодавців. Також популярні причини вибору на користь Німеччини – комфортні умови для проживання і «щадний» графік роботи. Польські виробники ягід і фруктів серйозно занепокоєні через ймовірну велику нестачу робочих рук наступного року, яка загрожує їм збитками. Адже багато українців воліють залишатися працювати на батьківщині. Уже на сьогоднішній день місячна заробітна плата (без податків і витрачених на проживання та харчування коштів) садового працівника в провідних українських господарствах в середньому становить 600-700 євро. А подальше зростання зарплат з метою стимулювання роботи в Україні призведе до падіння позицій польських фруктів на світовому ринку. Тому дедалі більше польських власників садів шукають працівників серед жителів країн Центральної Азії: таджиків, узбеків, киргизів. Нерідко беруть на роботу і в’єтнамців.

💬 Последние комментарии
3020
От самопровозглашенного президента? Оце зрада!
3020
А ещё кизяки и беспросветная тупость типа эксперта по тем же кизякам.
ВВП
Добро пожаловать в ад. Кто останется в живых, тот позавидует мертвым.
3020
Зато по остальным продуктам барыги, при полном бездействии Антимонопольного, уже смешно, комитета впендюривают населению по самые помидоры.
3020
До вхождения в правительство слуг урода, Юлия, на чьей-то дуде свистелка, с марта по сентябрь 2019 занимала должность директорки ООО "Сидко Украина", специализирующегося на производстве кормов для диких птиц. Это ж уровень?!, правда не министра экономики, а доярки из Хацапетовки, но то такое, главное чтобы хорошо кому надо чупа-чупс сосала.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Гость
И если поживём... и как-то так.
Авторские статьи