Экономикаfbc.ua5 окт.

Українцям збільшать податок на нерухомість

nk_hauz/J_R2CHvng.jpeg

В Україні у 2022 році податок на нерухомість зросте на 21%. Це прописано у Податковому кодексі України. Йдеться про нерухомість, площа якої перевищує норми.

Якщо площа квартири 100 кв.м, то податок становитиме у наступному році 3,6 тисяч гривень, тоді як у 2021-му було 2 832 гривень. Розмір податку залежить від показника мінімальної зарплати. На кожен зайвий квадратний метр житлоплощі нараховується 1,5% розміру мінімальної зарплатні. Цьогоріч показник становив 70,80 гривень, наступного року буде 90 гривень. Якщо площа вартири більше, ніж 300 кв.м. чи будинку понад 500 кв.м. – податок становитиме 25 тис. грн.

Податок необхідно платити раз на рік. І сплачується такий податок за попередній рік. Його почали нараховувати з 1 липня поточного року.

Раніше ми повідомляли, що ВР змінить оподаткування металургів і будівельників. Прийнятий в першому читанні так званий «ресурсний» законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, пропонує усунути схеми по ухиленню від оподаткування будівельників.