Экономикаnarodna-pravda.uaFeb 15

Українців попередили про зміну системи нарахування комуналки

nk_hauz/-m03d54pkl2x7vyfue6x.jpg

Повноваження по встановленню тарифів на комунальні послуги планують передати органам місцевого самоврядування. Зробити це має намір до кінця 2020 року.

Про це йдеться в проекті концепції реалізації державної політики у сфері комунальних послуг.

В проекті плану зазначено, що Мінрегіон повинен до 30 вересня розробити і внести на розгляд Кабміну законопроект про зміни до законодавства щодо регулювання діяльності підприємств у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

Також Мінрегіон відповідальний за супроводження подальшого розгляду законопроекту у Верховній Раді. До 30 листопада повинні бути затверджені лицензійні умови та порядок контролю за ними.

Початок передачі повноважень з регулювання діяльності постачальників комунальних послуг заплановано на 1 липня і повинно закінчиться 31 грудня. З 2021 року тарифи на комунальні послуги для підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення повинні встановлюватися виключно на місцевому рівні.

Відзначається, що в 2017 році НКРЕКП передала на місцевий рівень повноваження по встановленню тарифів для 207 підприємств теплокомуненерго та 88 підприємств водоканалізаційного господарства.

Також концепція передбачає повне списання штрафних санкцій, накладених на підприємства комунальної сфери після 1 липня 2016 року.

Очікується, що до реалізації інвестиційних проектів тепло – і водопостачальних підприємств будуть залучені кошти міжнародних фінансових організацій.

Кияни, які мають заборгованість за водопостачання, будуть платити штраф. Він буде становити 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення платежу. Через штрафні санкції жителі столиці втратять право на субсидію.

Прем’єр-міністр підкреслив, цієї зими ціна на газ зростати не буде, і це дасть можливість знизити цифру в платіжці за комунальні послуги та опалення.