Экономикаwww.proagro.com.ua25 янв.

Українців закликають у 2021 році купувати більше м’яса

nk_hauz/-mrpk0d0xqyacdpoebgz.png

Асоціація "М’ясної галузі" запропонувала спільну стратегію з підтримки галузі птахівництва і свинарства - збільшити споживання м’яса в Україні. Якщо минулі роки українці м’яса споживали найменше в Європі - до 45 кг на людину в рік при рекомендованій медичній нормі 80 кг в рік, то з 2021 року є можливість купувати всі види м’яса - свинину, курятину, яловичину за найнижчими в світі цінами.

Про це повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на інформацію асоціації.

Причин, чому м’ясо стало доступним за ціною - кілька. Одна з них - перевиробництво курятини в світі, а через COVID-19 разом з пташиним грипом та африканською чумою свиней світова торгівля курятиною і свининою зупиняється. Україна входить в десятку найбільших експортерів м’яса птиці. Українська курятина, завдяки найнижчій собівартості в світі, здатна частково компенсувати втрату збуту в ЄС через інші ринки, як то Азії, навіть Канади, і робота в цьому напрямку ведеться.

Однак надлишок м’яса птиці може призвести до різкого зниження цін на курятину і свинину. Особливо для свинарства подальше зниження цін буде критичним. У свинарів попереду ще велика робота із зниження собівартості до рівня країн з розвинутим свинарством.

"Цього року ми маємо розраховувати насамперед на самих себе, тобто внутрішній ринок, який має потенціал росту споживання м’яса, щонайменше на 50%", - зазначив виконавчий директор Асоціації "М’ясної галузі" Микола Бабенко.

"Роздрібна ціна 100 грн./кг свинини і курятини - це витрати в рік 4500 грн. на м’ясо на 1 людину в об’ємах споживання 2020 року. Якщо збільшити, навіть, на половину - додатково 22,5 кг м’яса в рік, то це додатково 2250 грн. в рік, тобто додатково витрат на людину менше 200 грн. в місяць. Навіть у складній економічній ситуації - це доступно", - вважає керівник асоціації.

Так українці допоможуть і птахівництву, і свинарству пройти кризу в світовій торгівлі, не допустити значних втрат через подорожчання кормів, не допустити ситуативного падіння цін, а надалі їх стрімкого росту через дефіцит внутрішнього виробництва.

💬 Последние комментарии
Так и сказал
Если Байден сказал, то он действительно так думает. Потому что западные ценности созданы либерал-демократами для либерал-демократов. В борьбе.
Юрий
Идиот! Это сайт не для селюков ктр слезли со смерекы
Красное солнышко, божья коровка
Иерархия христианских церквей следующая. От лучшей, прогрессивной, до худшей мракобесной: протестанты, католики, православные. В Украине представлены все церкви и еще ПЦУ.
Игбун Хохлов
Хохлопидар, война началась, когда быдло захватило власть в Киеве, а Донбасс отказался подчиняться перевернутым преступникам. И тогда дурчинов объявил АТО (типа антитеррористическая операция, ни слова про войну с Россией не было). И пока хохлоту наступало, никто про Россию не говорил. Но когда чубакам дали просраться, они сразу захрюкали и для отмазки придумали "российскую агрессию".
е
Повторяю вопрос: чего такой патриот до сих пор не в окопе? Бздишь на диване и энурез с диареей замучали?
кипчак
Пока США правят миром, их воспитанники будут дурачить всех и вся. Но, как известно, сколько веревочка не вьеися, а конец будет. Скорее бы уже.
Вишенка на тортике
Если мечтам украинских военных заробитчан суждено сбыться, то ко всему прочему получим еще и порванных россиян. Но заробитчане очень плохо воюют.