Україну підозрюють в експорті фальсифікованого меду до ЄС
Экономикаagri-gator.com.ua01 марта 2020

Україну підозрюють в експорті фальсифікованого меду до ЄС

Одне з найбільших європейських об’єднань виробників агропродукції підозрює Україну в експорті до ЄС меду, розбавленого цукровим сиропом. Українці відкидають звинувачення. Про це повідомляє DW.

Одне з найбільших об’єднань виробників агропродукції Євросоюзу Copa-Cogeca в лютому заявило про “кризу” на ринку меду. “Життєздатність бджільництва в Європі сьогодні під загрозою”, – йдеться у документі, опублікованому організацією.

Причиною кризи у Copa-Cogeca називають “неприйнятну конкуренцію”, яку європейському меду складає зростання імпорту “продуктів, які продаються як “мед” за вкрай низькими цінами з третіх країн, передусім Китаю та України”.

Щодо українського меду зазначається про зростання імпорту з 20 тисяч тонн 2013 року то 47 тисяч тонн 2017 року та про падіння цін на нього до 1,69 євро за кілограм у 2019-му.

“Ці обсяги та ціни дають підстави для підозри, що в Україні використовують цукровий сироп, який неможливо виявити”, – зазначають у Copa-Cogeca.

Для виходу з “кризи” в Copa-Cogeca запропонували понад 15 кроків, яких компанія очікує від ЄС. Серед них детальне маркування походження меду, підтримка бджолярів у Євросоюзі та просування “європейського меду”. Керівник робочої групи з меду Copa-Cogeca Етьєн Бруно заявив, що його організація намагатиметься переконати Єврокомісію та євродепутатів вдатися до дій.

У Єврокомісії дуже обережно прокоментували заяви Copa-Cogeca, заявивши, що “відкриті обговорити пропозиції організації”.

Торговий представник України Тарас Качка закиди Copa-Cogeca назвав “чутками і наклепами”. “Кожен кілограм українського меду, який потрапляє до ЄС, відповідає вимогам ЄС”, – зазначив він у коментарі.

Примітним є те, що 6 лютого набрав чинності наказ українського мінагрополітики про вимоги до меду. Визначення меду в ньому є обов’язковим і фактично повторює норми Євросоюзу. Раніше стандарти були добровільними. Проте, за словами Качки, український експорт відповідав вимогам ЄС задовго до цього наказу. “Якщо хтось і може шахраювати з українським медом, то це дистриб’ютори всередині ЄС”, – зазначив урядовець.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Правдоруб
    01 марта 2020
    Откуда мед .Все поля травят запрещенными в ЕС пестицидами.Все пчелы дохнут.Во время посевной мертвые птицы по полям лежат зерно травленое.
    Ответить
💬 Последние комментарии
Гость
Автор публикации - Игорь Лесев, а что за грязные выражения выпускаете в публичное пространство?
Помнящий
ПОМНЯЩИЙ. Хоть бы словом обмолвились о докторе Зеленко. Хоть бы полусловом. Ведь он тяжело болен и его век недолог. Ну нельзя так бессовестно петь «осанну» одному и забыв про стыд не видеть другого... Халдеи...
Гость
Как-то всё огорчительно...
Броунджер
"Дяденька,дайте воды напиться..."
Гость
А отчего нет ранее оставленных отзывов?
Гость
А ты куда лезешь со своей рабочей сракой?
Игбун Хохлов
Хохлоту пофиг: Ливанский или Ливонский. Задача - очернить Россию и ее историю. Все остальное мелочи. Ливонцы - это слишком сложно для быдла, тут надо хоть пару страниц истории прочесть. Поэтому их и заменили на более привычных ливанцев. Эти ведь на слуху. Какая разница? Главное, что должны знать щэнэвмэрлыки - 140-тысячелетняя украйынська дэржава, а москали - варвары.