Экономикаfbc.ua21 янв.

“Укренерго” розвиватиме енергомережі за 86 млрд гривень

nk_hauz/-mrwttziuagbfpaopeep.jpg

В Україні запрацював план розвитку системи передачі електроенергії на 2021-2030 роки. Про це в середу, 20 січня, інформувала прес-служба Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики і компослуг (НКРЕКП).

В інформації регулятора йдеться про те, що на засіданні 20 січня НКРЕКП затвердила план розвитку українських енергомереж. Він був розроблений Національною енергетичною компанією «Укренерго». Планом передбачено, що до 2030 року в Україні збільшать загальну потужність трансформаторів на 12 451 мегавольт-ампер. Крім цього, побудують нові лінії електропередач (ЛЕП) – різної протяжності і напруги. Також компанія «Укренерго» замінить 860 застарілих опор ЛЕП та проведе реконструкцію 79 підстанцій.

За попередніми даними,  проекти, що вже діють, обійдуться Україні в 85,8 млрд грн. На проекти, які ще тільки впроваджуються, знадобиться додаткових 67,27 млрд грн.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), незабаром схвалить рішення про зниження тарифів на розподіл газу. Йдеться про те, що тарифи знизять цілої низки операторів газорозподільних мереж.

Також раніше повідомлялося, що в Кабінеті міністрів України оголосили, якою буде максимальна ціна газу. За словами прем’єр-міністра країни, вартість за так зване «блакитне паливо» не перевищуватиме 6,99 грн за один кубометр газу.