«Укрпошта» надаватиме фінансові послуги
Экономикаwww.golos.com.ua05 июля 2020

«Укрпошта» надаватиме фінансові послуги

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув підготовлений до другого читання та рекомендував ухвалити в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку» (№ 2788-д).

Законопроектом запроваджується система поштових рахунків, вводиться термін «поштовий рахунок», визначається перелік фінансових послуг, що їх зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ «Укрпошта», серед яких: відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, представляючи законопроект, нагадала: «Під час першого читання парламент прийняв політичне рішення про можливість існування поштового банкінгу в Україні з особливими умовами надання ним послуг та його доступу на ринок». Вона повідомила, що під час доопрацювання законопроекту до другого читання було встановлено всі необхідні запобіжники шляхом посилення управління регулятором ризиками «Укрпошти», зокрема, надано можливість Нацбанку здійснювати перевірки та інспекції з метою відстеження її діяльності. Також передбачено механізм виведення поштового банку з ринку, як і будь-якого іншого банку. Вдосконалено взаємодію з Фондом гарантування вкладів.

О. Василевська-Смаглюк наголосила: «Загальна пересторога ринку про те, що «Укрпошта» стане п’ятим державним банку, не відповідає дійсності». «Основна ідея, яка реалізується у цьому законопроекті, — це фінансова інклюзія, залучення коштів, які зберігаються «під матрацами» в людей, а таких коштів, за різними підрахунками, від 17 до 70 мільярдів гривень», — сказала народний депутат та додала, що більшість поправок, внесених при підготовці до другого читання, враховано.

Керівник Офісу правління Національного банку України Арсен Макарчук повідомив: «Банк підтримує загальну спрямованість законопроекту на підвищення фінансової інклюзії, однак концептуально не підтримує той режим, який будується для «Укрпошти» з наданням їй виключного становища на ринку і вибіркового застосування банківського регулювання».

Народні депутати висловились на підтримку розвитку фінансової інклюзії в селах, однак сам проект закону викликав дискусію. Члени комітету наголошували на необхідності пошуку консенсусу з Національним банком для того, щоб законопроект запрацював.

Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект № 2788-д у другому читанні та в цілому.

У засіданні комітету в режимі відеоконференції взяв участь Голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Олексій Любченко, який поінформував народних депутатів про діяльність податківців. За його словами, за 6 місяців 2020 року очікувані сукупні надходження до зведеного бюджету та державних цільових фондів, які адмініструє ДПСУ, порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 62,4 мільярда гривень, або на 13,1 відсотка, у тому числі до держбюджету — на 56,6 мільярда гривень (+25,6 відсотка). При цьому він звернув увагу, що єдиний соціальний внесок збільшився на 4,8 мільярда гривень, або на 3,6 відсотка порівняно з таким само періодом минулого року, повідомляє Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Написать комментарий