Экономикаmind.ua23 сент.

Уряд випустить ОВДП на 20 млрд грн для здешевлення іпотеки

nk_hauz/ZE4qndN7g.jpeg

Кошти спрямують на реалізацію програм забезпечення громадян житлом

Кабінет міністрів схвалив випуск облігацій внутрішньої державної позики обсягом 20 млрд грн для придбання акцій додаткової емісії держкомпанії «Укрфінжитло». Відповідна постанова схвалена на засіданні уряду, повідомляє Мінфін.

Кошти спрямують на реалізацію програм забезпечення громадян житлом на умовах іпотечного кредитування та фінансового лізингу.

Таким чином 20 000  українських родин, які отримують заробітну плату із державного або місцевого бюджетів, та переселенці зможуть отримати близько 8 000 іпотечних кредитів для придбання житла та 12 000 квартир на умовах фінансового лізингу.

Постановою передбачено, що Міністерство фінансів протягом 2021 року здійснює:

  • придбання у державну власність акцій додаткової емісії ПрАТ «Укрфінжитло» на 20 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики;
  • випуск ОВДП у розмірі 20 млрд грн зі строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 13% річних.

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів на засіданні ухвалив рішення про приєднання Державної іпотечної установи до «Української фінансової житлової компанії». Після того, як об’єднання буде завершено, уряд здійснить випуск державних облігацій на суму до 20 млрд грн.

Авторские статьи