Уряд змінить програму субсидій
Экономикаbusinessua.com22 мая 2021

Уряд змінить програму субсидій

Уряд хоче мінімізувати суму, яку треба виділяти з державного бюджету на програму субсидій. Тому змінює умови призначення компенсацій, щоб якомога менше українських родин мало право на них. Попри спрощення процедури, для людей оформлення субсидії буде складним процесом.

Про це розповів економіст Андрій Новак.

"Справа не тільки в сумах на депозиті. Суперечливими є моменти щодо майна, яке є у власності. Те, що належить нібито до предметів розкоші. Хоча автомобіль навряд чи можна назвати таким, якщо в нього невелика вартість, він старий і з невеликим двигуном. Зміни до програми субсидій ще вноситимуться. Особливо на фоні того, що, можливо, на нас чекає переогляд усього державного бюджету. По-перше, невідома ситуація з кредитами МВФ, чи бюджет отримає наступний транш. Якщо й отримає, то не ту суму, на яку розраховує уряд. Доведеться переглядати витратну частину бюджету. Зокрема, програму субсидій. А це може спровокувати чергові зміни умов призначення", - каже Новак.

Якщо й далі зростатимуть ціни на газ та електроенергію, то все більше українців потребуватимуть субсидій, вважає економіст.

"У вересні-жовтні можна буде зрозуміти, скільки в нас буде прохачів субсидії та скільки звернень держава задовольнить. У порівнянні з першим роком запровадження програми субсидій, кількість українців, які мають право на пільги, суттєво зменшилася. Ціни на енергоносії зростають не на один чи три відсотки, а на десятки. Темпи росту доходів набагато нижчі, ніж зростання цін на енергоносії. Номінально дедалі більше українців потребуватимуть субсидії. Та далеко не всі, хто має право, подають заявки на отримання субсидії. Різні є причини. Наприклад, психологічні. Люди не хочуть проходити ці всі процедури", - підсумував експерт.

Написать комментарий