В ЄБРР прокоментував плани президента відкласти запуск енергоринку на рік

14.06.2019 20:46 ua.news
У Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) згодні з необхідністю відкласти запуск ринку електроенергії з 1 липня 2019 року на 3-6 місяців. Але не на рік, як запропонував Президент Зеленський у поданому до Верховної Ради законопроекті.

Про це заявив у коментарі Інтерфакс-Україна старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов. Він вказав, що відстрочка запуску енергоринку на рік є надмірною і несе негативні наслідки для економіки. Зокрема, у зовнішніх інвесторів, які можуть принести не тільки гроші, але і нові технології, пропаде інтерес до України. Особливо це позначиться на компаніях, які займаються відновлювальною енергетикою і останнім часом активно інвестують в Україну. Що стосується проблем зі стартом реформи, то оператори ринку також вважають, що технічні та юридичні проблеми не є нездоланними, їх можна вирішити в найближчі 3-6 місяців, запускаючи ринок в тестовому режимі, вказав Усов.

Раніше у НЕК «Укренерго» заявили, що запуск українського ринку електроенергії з 1 липня загрожує неконтрольованим зростанням ціни на електрику. Це пов’язано із низьким рівнем конкуренції та високою концентрацією виробників електроенергії, неналежним захистом прав споживачів та відсутністю налагодженої системи подання достовірних даних обліку від операторів систем розподілу.

Зазначимо, Україна не встигла залагодити низку важливих питань для повноцінного запуску ринку електроенергії з 1 липня. На думку члена Єврокомісії, очільника напряму «Енергетика та навколишнє середовище» Торстена Воллерта, рішення про запуск буде передчасним. Разом з тим, новий ринок може стартувати з липня, але за умови поетапного плану дій на майбутнє.

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради схвалив законопроект №10318 ОлександраДомбровського і Льва Підлісецького про перенесення запуску нового ринку електроенергії на три місяці з 1 липня на 1 жовтня 2019 року.

Комментарии

ua Вуйко, 15.06.2019 05:45

И глаголет Ягве рагулю: «Будут в твои уши нечистоты лить». И течет оно так (Хохлогой 12:7)

Добавить комментарий