Экономикаfbc.ua22 апр.

В Україні акумулюють газ 26 країн

nk_hauz/-myqfwdxliry032amhgi.jpg

Послугами українських підземних газосховищ користуються компанії з 26 країн світу, повідомляє пресцентр «Укртрансгазу».

Зазначається, що у 2020 році “блакитне паливо” у ПСГ України зберігали держави Європейського Союзу, Сполучені Штати і Канада. Цьогоріч долучилися азіатські компанії з Об’єднаних Арабських Еміратів, Сінгапуру та Гонконгу.

Повідомляється, що за рік кількість іноземних компаній, які користуються послугами Оператора газосховищ, збільшилася удвічі. На початку минулого року налічувалося 47 компаній, а вже в квітні цього року кількість іноземних замовників досягла 100.

В опалювальний сезон увійшли з 10 млрд кубометрів газу, що належав іноземцям. Під кінець сезону – майже 5 млрд кубометрів зберігається в Україні.

Нагадаємо, «Оператор ГТС України» повідомив, що Україна домовляється про створення гарантованих потужностей для транзиту природного газу з Угорщини, зокрема, для доступу українських трейдерів до потужностей LNG-терміналу у Хорватії.

Також ми писали, що з українських підземних сховищ упродовж березня 2021 року відібрали природного газу у 17 разів більше, ніж за цей період 2020-го року. За даними оператора підземних газосховищ АТ “Укртрансгаз”, було відібрано 2 млрд 200 млн кубометрів газу.