В Україні через дефіцит хлору можуть призупинити виробництво напоїв

14.07.2018 11:39 uain.press
Компанії, які виробляють напої в Україні та використовують для очищення питної води рідкий хлор, можуть припинити своє виробництво.

Причина – призупинення заводу “Дніпроазот”, який упродовж 80 років був провідним постачальником мінеральних добрив і створював дезінфекцію для питної води в Україні.

Ситуація критична, як для бізнесу, так і для населення та бюджету країни, впевнені у Європейській Бізнес Асоціації, пише “Європейська правда”.

Очікується, що вже через кілька днів виробництво напоїв на декількох великих заводах призупинять, адже відповідно до правил безпеки, кислоту зберігати не можна, а запасів цієї речовини на виробництвах немає.

Крім того, у населення зовсім скоро можуть виникнути труднощі з доступом до питної води, адже без хлорування воду в крани подавати не можна.

У ЄБА також наголошують: призупинення роботи компанії з виробництва напоїв завдасть величезних збитків як представникам бізнесу, так бюджету країни. Це також стане негативним сигналом для міжнародних інвесторів.

У Асоціації закликали вирішити ситуацію та запобігти обмеженню водопостачання.

“Очікуємо, що органи влади також звернуть увагу на цю ситуацію та максимально сприятимуть вирішенню проблеми”, – зазначили в ЄБА.

Нагадаємо, “Дніпроазот” призупинив роботу 19 червня. Упродовж двох місяців підприємство здійснювало капітальний ремонт і модернізувало агрегати, але в червні не змогло запуститись. Через здорожчання природного газу, який становить близько 80% видатків підприємства, завод поки не працює.

Через те, що підприємство припинило роботу, в Україні призупинилося постачання і виробництво рідкого хлору. Прогнозують, що водоканали незабаром не зможуть знезаражувати воду. Хлору повинно вистачити на різних підприємствах в Україні орієнтовно на тиждень – максимум 20 днів.

Однак киян вже заспокоїли – проблем із постачанням питної води не буде.

9 липня на мітинг у Кам’янському (Дніпропетровщина) вийшли більше тисячі працівників заводу, які вимагали повернути їм робочі місця. За останній місяць люди отримали щонайбільше 1500 гривень зарплати. Всього на “Дніпроазоті” працює більше 4 тисяч співробітників.

Комментарии

Добавить комментарий