Экономикаagronews.ua8 окт.

В Україні дорожчають продукти харчування

nk_hauz/CzvheADng.jpeg

Протягом останніх місяців українських споживачів найбільше бентежило зростання цін на соняшникову олію та цукор, які суттєво додавали в ціні.

Але зараз вони дещо дешевшають, а ось дорожчають інші продукти харчування. Чому це відбувається розповіла аналітик асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Світлана Литвин.

Експерт нагадує, що у вересні 2021 року ціна на соняшникову олію та цукор була практично без змін. Цукор навіть знизився на 2%. Так, станом на початок жовтня 1 кг цукру коштує близько 27,60 грн, а соняшникова олія — 68,50 грн за 1 літр.

Очікування гарних врожаїв на насіння соняшнику та цукрових буряків дає підстави для стабілізації ціни.

«Протягом вересня 2021 року відчутно зросли ціни на різні види м’яса. Станом на початок жовтня, в порівнянні з початком вересня, збільшилися роздрібні ціни на яловичину на 12% (близько 179,50 грн/1 кг), курятину на 6% (105 грн/кг) та свинину на 4% (122,20 грн/кг).  Основною причиною такого зростання цін на м’ясо є скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), свиней та птиці через значне подорожчання зернових культур і кормів, відповідно. Якщо раніше тенденція скорочення поголів’я стосувалася лише ВРХ, то зараз вона вперше за десятиліття зачепила і птицю, і навіть поголів’я свиней у господарствах населення», — продовжує Світлана Литвин.

За словами аналітика, для певної категорії товарів є характерним сезонне зростання цін. До таких товарів належать і овочі так званого «борщового набору».

Так, протягом вересня 2021 року ціна на капусту білокачанну зросла на 19% до 7,05 грн за кг станом на початок жовтня, ціна буряка — на 14% до 7,30 грн/кг, цибулі — на 12% до 9,05 грн/кг, картоплі — на 9% до 11,45 грн/кг.

Основна причина зростання цін на ці продукти харчування зараз — це закінчення збору їх врожаю та припинення реалізації цієї продукції виробниками безпосередньо «з поля» за більш дешевою ціною. Далі ці овочі переміщуються в склади тривалого зберігання, звідки вони поступово  реалізуються до наступного врожаю.

«Саме через фактор сезонності також змінюються ціни на яблука та яйця. За останні місяці роздрібна ціна на яблука знизилася на 23%, і на початок жовтня становить близько 11,90 грн/кг. Наразі спостерігається максимальна пропозиція яблук завдяки розпалу збору врожаю, тому на прилавки потрапляють в достатній кількості яблука по невисокій ціні, які не придатні до тривалого зберігання або ж у виробників немає можливості їх зберігати, що і призвело до зниження ціни», — пояснює Світлана Литвин.

За словами експерта, вплив сезонності призвів до зростання ціни на яйця курячі. Протягом вересня ціна на яйця зросла на 8% і становить близько 35,20 грн за 10 штук. Основна причина зростання — зменшення пропозиції від господарств населення через зниження температури та несучості курей.

💬 Последние комментарии
Кочегар
Знову ти всрався.
Елена
Пошёл накуй со своими бандерами.Я об Украине пишу,а не о них.,ну конечно и Роджера не забываю,куда же без него.
Елена
А по себестоимости никто не продаёт,ты же лучше экономику знаешь,а на развитие,а на поддержание,а на налоги? тоже все идёт,к тому же это двигатели прогресса и за себя не забывают,это же твои кумиры,не мои,есть спрос , будет и цена такая, будет много газа,цена упадёт.
Каменяр
Меня вчера кололи галлоперидолом … не помогло
Каменяр
Сосу на краковском рынке у правого входа за 2 злотых или харчи . Хероям - скидка
Гость
Каменяр- пидарас ! Способен только польскую парашу сьорбать !
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там (прим. моё – ПОДДОНКА!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало!