В Україні фермер на вирощуванні тютюну заробляє 100 000 грн
Экономикаagronews.ua23 марта 2020

В Україні фермер на вирощуванні тютюну заробляє 100 000 грн

Фермер Валерій Покотило зі Львівщини стверджує, що вирощувати тютюн значно вигідніше, аніж інші нішеві культури. Він п’ять років підряд разом із дружиною вирощує його на присадибній ділянці. З осені обробляє землю органічними добривами. Найкраще, якщо попередниками тютюну є озима пшениця або ячмінь – тоді він родить рясно. Про це пише Аграрна Галичина.

«Висаджувати тютюн треба тоді, коли грунт прогріється, а рослина матиме по два справжніх листки, – каже Ольга Покотило. – Треба враховувати, що тютюн росте дуже повільно, тож висівати насіння треба за три місяці до пересаджування у грунт».

Насіння висівають у ящики з компостом наполовину з ґрунтом для розсади. Сходи з’являються за два тижні. Для тютюну необхідний полив у міру – нестача або надмір води можуть загубити сходи.

На ділянках розсаду тютюну низькорослих сортів висаджують на відстані 55-60 см, високорослих – 90-100 см. Рослини потребують розпушування ґрунту й підживлення фосфорними добривами. Вони активізують ріст, покращують якість листя.

«Завдяки сульфату калію листки будуть еластичними і м’якими, – каже Валерій Покотило. – А от хлористі калійні добрива брати не треба, бо вони погано впливають на горючість тютюну. Потрібно постійно видаляти пасинки й квіти – тоді листки будуть великими, а запах насиченим».

Щойно листя дозріває, господар відламує його, починаючи з нижнього, нанизує на мотузку й сушить у тіні. У сухому місті тютюн можна зберігати 2-3 роки.

Торік з 1 га він зібрав 20 центнерів тютюну. Підприємствам, які займаються виробництвом цигарок, продав його за ціною 55 грн/кг. Загалом отримав 100 000 грн чистого прибутку.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Выше своего комментария посмотри.там ответ.
е
слышь туго доходящая....Ты не ответила ни на один вопрос как обычно... Повторяю еще раз, раз до тебя со второго раза не дошло: тебя привили? Вакцина прошла все три этапа испытаний? Она рекомендована ВОЗ хотя бы как экстренная???
е
во-во вспоминай свои слова когда про пишешь про моряков 6-го флота.. про проецирование желаний)))
Весёлый Роджер
«Елена – 21 февраля 2021 - Не шали,обормот.а то будут жарить в сраку и давать тебе у рот,сам напросился на такие слова.» Интересно, а як физически всё это дивчина могёт сделать? Да ни как! А наш Шмуля - бачите шановние, снова всрался та прокололся! Ну не старый склеротик мудак?! Ось воно як!
Елена
Америка с нами!а разве не так?так, помогает как может,а ты не знал?как там насчёт оккупантов?не скажешь?ха.дебил .
Весёлый Роджер
Отож! Шмуля вин шизик с щиросвидомым воспалением мозгов, ну те, шо полные гивнов! Вин помешался на почве - Амерыка з нами, з ТУПЫМИ мудаками! И постоянно вин бачит пиндосную литаку С-130 над лесом, шо мол кружить, та кружить! Шо мол скоро, через пятьсот лет будэмо боХато жить!
Весёлый Роджер
Молилась ли ты Бандере Украина?
Авторские статьи