Экономикаchasdiy.org24 апр.

В Україні ягідники можуть втратити більше 30% майбутнього врожаю

nk_hauz/-mz-pofesg7umqgdfcyw.jpg

Задовго до початку нового сезону лохини в Україні від виробників почали надходити повідомлення про істотні втрати врожаю даної ягоди. Причому, представники комерційних господарств в основних регіонах виробництва вже на даний момент озвучують втрати майбутнього врожаю від 30% і більше. 

Деталі: При цьому до уваги не беруться можливі додаткові втрати врожаю лохини внаслідок весняних заморозків, які як і раніше можливі.

Коментар:На 100% підрахувати втрати майбутнього врожаю лохини, та й інших ягідних культур, тільки від впливу умов перезимівлі рослини дуже проблематично. Також не можна не враховувати можливі наслідки майбутніх заморозків, які цілком вірогідні і в останній декаді квітня, і в травні поточного року“, – говорить Олександр Ярещенко з Інституту садівництва НААН України.

Умови перезимівлі лохини в період з грудня 2020 року по лютий 2021 р на думку фахівців East-Fruit, можна назвати задовільними. Занадто кардинальних температурних стрибків або збереження критично низьких від’ємних значень температури повітря протягом тривалого періоду часу не спостерігалося.

Даний факт підтверджують професійні виробники. Лише тільки місцями в різних регіонах країни, температура повітря опускалася нижче значення -30⁰С, але тільки на певних ділянках плантацій, і виключно в нічний час доби.

Коментар:Дійсно в окремо взяті дні цієї зими, ми фіксували зниження температури повітря на нашій плантації до -28⁰С і навіть до -30⁰С, і на окремих ділянках поля, при перших весняних обходах і детальному огляді бруньок, ми відзначили серйозні пошкодження насаджень. Але при цьому, повторні обходи тих же ділянок плантацій вже не показували таких критичних значень втрат, що і не дозволяє в даний момент навіть приблизно визначити всі можливі втрати майбутнього врожаю ягід“, – повідомляє Федір Прима, представник аграрної компанії “Еко-Парк”.

Як повідомили виробники лохини в Україні, навіть не знаючи загального відсотка втрат майбутнього врожаю ягід, можна з упевненістю заявити, що максимально погано перезимували більш пізні сорти лохини високорослої. 

Найбільш часто садівники згадували про найбільші втрати за такими сортами лохини, як “Чандлер”, “Спартан”, “Блюкроп”, “Аврора”, “Ліберті” і ін. А найбільш стійким до несприятливих погодних умов протягом останньої зими, на думку переважної більшості фермерів, виявився сорт “Дюк”.

💬 Последние комментарии
наблюдатель
В настоящее время врачи объяснили, что желание употреблять эти острые овощи обычно возникает при инфекционном заболевании, особенно в том случае, если заложен нос. Речь идет об обычном инстинкте, когда организм пытается бороться с инфекцией разными способами.
Макс
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.
наблюдатель
И категория людей, на которых не одевают маски, — это маленькие дети («очень маленькие, а не с накрашенным черным лаком ногтями с фиолетовым волосами уже пьющие пиво школьницы»), которые могут просто пугаться таких масок, капризничать снимать их или плакать, говорит врач. Но если дети носят такую ​​маску охотно и играя, то для общего блага лучше на них ее в общественном месте тоже надеть, советует эксперт.
Макс
И каждый человек, страдающий бессонницей, должен ограничить употребление напитков с кофеином. В идеале от чая и кофе лучше вообще отказаться.
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.
Гость
И если поживём... и как-то так.