В Україні ягідники можуть втратити більше 30% майбутнього врожаю
Экономикаchasdiy.org24 апреля 2021

В Україні ягідники можуть втратити більше 30% майбутнього врожаю

Задовго до початку нового сезону лохини в Україні від виробників почали надходити повідомлення про істотні втрати врожаю даної ягоди. Причому, представники комерційних господарств в основних регіонах виробництва вже на даний момент озвучують втрати майбутнього врожаю від 30% і більше. 

Деталі: При цьому до уваги не беруться можливі додаткові втрати врожаю лохини внаслідок весняних заморозків, які як і раніше можливі.

Коментар:На 100% підрахувати втрати майбутнього врожаю лохини, та й інших ягідних культур, тільки від впливу умов перезимівлі рослини дуже проблематично. Також не можна не враховувати можливі наслідки майбутніх заморозків, які цілком вірогідні і в останній декаді квітня, і в травні поточного року“, – говорить Олександр Ярещенко з Інституту садівництва НААН України.

Умови перезимівлі лохини в період з грудня 2020 року по лютий 2021 р на думку фахівців East-Fruit, можна назвати задовільними. Занадто кардинальних температурних стрибків або збереження критично низьких від’ємних значень температури повітря протягом тривалого періоду часу не спостерігалося.

Даний факт підтверджують професійні виробники. Лише тільки місцями в різних регіонах країни, температура повітря опускалася нижче значення -30⁰С, але тільки на певних ділянках плантацій, і виключно в нічний час доби.

Коментар:Дійсно в окремо взяті дні цієї зими, ми фіксували зниження температури повітря на нашій плантації до -28⁰С і навіть до -30⁰С, і на окремих ділянках поля, при перших весняних обходах і детальному огляді бруньок, ми відзначили серйозні пошкодження насаджень. Але при цьому, повторні обходи тих же ділянок плантацій вже не показували таких критичних значень втрат, що і не дозволяє в даний момент навіть приблизно визначити всі можливі втрати майбутнього врожаю ягід“, – повідомляє Федір Прима, представник аграрної компанії “Еко-Парк”.

Як повідомили виробники лохини в Україні, навіть не знаючи загального відсотка втрат майбутнього врожаю ягід, можна з упевненістю заявити, що максимально погано перезимували більш пізні сорти лохини високорослої. 

Найбільш часто садівники згадували про найбільші втрати за такими сортами лохини, як “Чандлер”, “Спартан”, “Блюкроп”, “Аврора”, “Ліберті” і ін. А найбільш стійким до несприятливих погодних умов протягом останньої зими, на думку переважної більшості фермерів, виявився сорт “Дюк”.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Отож
З Порошенка такий собі політик,як з собачої цюцюрки мірошник. Навіщо згадувати його марення?
Игбун Хохлов
https://www.youtube.com/watch?v=yTwD60ujRSI
999
Выход один: денонсация Пакта Молотова - Риббентропа и возврат в границы 1939 года.
Елена
Ты там знаешь что Пилсудский там говорил, может конечно свечку держал,не знаю, может,ха.
Елена
Не знаю как меня,но тебя козлоослик точно повесят,если не одни,то другие, американцам ты нахер не нужен,а победит российский народ олигархов,то тебя как их прихвостня и дуполизаи вздёрнут на берёзе,ну может на осине ,как Иуду.
Елена
Ты дурень так ничего и не понял, почему то я не удивлена,я в отличие от тебя дуполиза говорю правду,а ты нет,ибо за деньги ты не то что Родину,а душу продать готов.
Весёлый Роджер
«(…) убийц называют героями и едва ли не ежедневно возводят им памятники. Что с этим делать? Бороться! Бороться, несмотря на то, что закрывают телеканалы, которые говорят правду. Мы не должны молча смотреть за тем, как другие телеканалы пропагандируют ненависть и прославляют не тех «героев». (…) Да, в стране беда! (…) Но ведь мы помним, что после 1942-го и 1943-го годов наступил май 1945-го. И я уверен, что нынешних фашистов ждёт их «май 45-го», - заявил депутат Верховной Рады, сопредседатель партии «Оппозиционная платформа – За жизнь» Вадим Рабинович. Там добавить надо, что не только нынешних фашистов, но и их приспешников и холуёв, а также пропахандонов хунты – шо завлекли целый народ в пропасть! Пропахандонов хунты - на гиляку! Бандеряков - на ножи, на ножи!!! Услышал Сало уронили – бей сразу у свинячье рыло!