В Україні молочники захищатимуться від зростаючого імпорту
Экономикаagronews.ua01 февраля 2021

В Україні молочники захищатимуться від зростаючого імпорту

14 молокопереробних підприємств об’єдналися та підготували заяву до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо спеціального розслідування відносно захисту вітчизняної молочної галузі від зростаючого імпорту. Про це розповів голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський під час прес-конференції «Харчові продукти здорожчають на 5%, переробні аграрні підприємства отримають збитки до 70%. Кому вигідний закон 3656?».

«Ми ведемо перемовини з Департаментом захисту вітчизняного виробника, планується зустріч із головою Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколою Сольським та заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким з метою внесення заяви на розгляд міжвідомчої комісії та затвердження спеціального розслідування», — розповідає Вадим Чагаровський.

За його словами, відповідно до попередніх підсумків 2020 року, до України імпортовано 47 тис. т сирів, 28 тис. т продукції з незбираного молока, 12 тис. т масла. Якщо це все перевести в сировину, то по імпорту отримали 1 млн т молока.

«Українські молокопереробні підприємства переробили за 2020 рік 3,7 млн т молока. Тому імпорт складає майже 30% від того, що переробляє вітчизняна молочна переробна галузь», — зазначає Вадим Чагаровський. Він наголосив, що сьогодні молокопереробні підприємства в Україні працюють на межі збитковості, не мають коштів на розвиток, і цей бізнес нецікавий для інвесторів.

«Відбуваються банкрутства підприємств: якщо в 1990 році в Україні було 670 молокопереробних підприємств, то в 2019 році свою діяльність показали 178. Думаю, що за останні 1,5 роки ще 15-20 підприємств припинили діяльність», — констатує Вадим Чагаровський.

Він висловив сподівання, що при створенні Міністерства аграрної політики все ж таки буде розроблена стратегія розвитку молочного скотарства та переробної галузі.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео17 часов назад
Последний акт мировой дестабилизации. Михаил Хазин
Видео18 часов назад
Джангиров: Жидовин — богатырь, ''Великий диктатор'', большая ревизия политики США, приватизация ''трубы'', Иран и уран 1
Видео20 часов назад
Блэкаут в Техасе (USA) Борис Марцинкевич о причинах коллапса энергосистемы самого "зеленого" штата.
Политика20 часов назад
Порошенко снова заботится о ликвидации УПЦ? 2
Политика21 час назад
О возможности невозможного: Зеленский и политический лоббизм
Геополитика21 час назад
"Почему не взорвались "Искандеры". Армия восстала против Пашиняна
Политикадень назад
"Не такие" граждане: кто и как записывает во враги народа 3
Политикадень назад
«Форма политической пропаганды»: почему Зеленский заявил об «открытых дверях НАТО» для Украины 2
Геополитикадень назад
С.Шторм: запретить венграм национальную символику?