В Україні можуть змінити правила виробництва коньяків
Экономикаwww.unian.ua05 июня 2020

В Україні можуть змінити правила виробництва коньяків

Зокрема, Міністерство розвитку економіки пропонує відмовитися від обов'язкового використання української сировини для виробництва коньяків.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує змінити правила виробництва коньяків в Україні.

Проект наказу вносить зміни в правила виробництва коньяків від 2017 року, опублікований на сайті Мінекономіки. Зокрема, пропонується скасувати обов'язкове використання спиртів українського походження, частка яких має бути не меншою за 20% у 2020 році, 25% - у 2021 році, 30% - у 2022 році та інше, при використанні імпортних спиртів для виробництва коньяку. Відповідний абзац у новому проекті наказу звучить наступним чином: "При виробництві ординарних коньяків України допускається використання витриманих не менше трьох років спиртів коньячних неукраїнського походження". Також пропонується дозволити відвантаження коньяків на інші підприємства для їх подальшого розливу в споживчу тару виключно для експорту, для реалізації на території України це буде заборонено. Крім того, пропонується дозволити перегонку коньячних виноматеріалів у термін, який визначає керівник підприємства, тоді як зараз це необхідно робити в термін до 1 квітня наступного після врожаю року (максимум - до 1 липня).

За даними Держстату, виробництво коньяку та бренді в Україні у 2019 році збільшилася на 1,7% – до 2,3 мільйона дал. Україна до кінця 2025 року повинна відмовитися від використання географічних назв "шампанське" та "коньяк" згідно з вимогами Європейського Союзу в рамках проекту "Географічні зазначення в Україні" (реалізується у 2017-2020 роках). Проект покликаний допомогти Україні розробити систему позначення товарів з властивостями та репутацією, зумовленими переважно місцем походження. У січні 2019 року українці за допомогою голосування обрали нову назву для "коньяку України". Понад 25,6% голосів набрало назву "Український коньяк/Бренді України".

1 комментарий

Написать комментарий
  • мм
    05 июня 2020
    Как корабль назовешь...))
    Ответить