В Україні на 35% скоротились площі під гречкою
Экономикаkurkul.com19 ноября 2019

В Україні на 35% скоротились площі під гречкою

Станом на 1 жовтня площі під гречкою в Україні зменшились на 34,7%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Відповідно, обсяги вирощування культури у звітному періоді скоротились на 56,3%, порівняно з результатами збирання за аналогічний період 2018 р. Повідомляє agroconf.org.

Експерти озвучили досить невтішні прогнози щодо подальшого виробництва гречки в Україні та ціни на цю культуру.

Так, згідно прогнозів, обсяги виробництва гречки, імовірно, будуть скорочуватись і надалі, а цінова політика на культуру не додасть виробникам зацікавленості у її вирощуванні.

З грудня 2017 р. вартість гречки знижувалась. Так, в середньому за 12 місяців 2018 р. ціна 1 кг гречки кожен місяць зменшувалась на 2,7%. Включно по липень 2019 р. ціна на гречку постійно спадала, а от вже в серпні вона зросла на 3,2%.

З іншого боку, на ситуацію з вартістю гречки впливає експортно-імпортна політика в країні. Обсяги імпорту за січень-жовтень 2019 р. у фізичній масі скоротились на 23,9%, порівняно з даними за аналогічний період минулого року. Основними постачальниками культури стали Казахстан ($1 млн), Росія ($938 тис.) та Перу ($373 тис.). Тобто, левову частку серед імпорту складає російська гречка, яка в Росії у вересні 2019 р. подорожчала на 7,6%, порівняно з даними за аналогічний період минулого року.

Проте, попри значне зниження обсягів виробництва гречки, експорт цієї культури з України за січень-жовтень 2019 р. зріс майже в 2 рази, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Основними покупцями стали Польща ($2,7 млн), Німеччина ($1,4 млн) та Південна Африка ($1,1 млн).

Таке суттєве нарощення обсягів експорту гречки з України, очевидно, спричинено вигіднішою ціновою пропозицією від країн-імпортерів. Зважаючи на всі фактори, майбутнє виробництва та продажу гречки в Україні є невизначеним.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
УКР
Идиот. Ты тоже. Да все на сегодня существующие. Световой год - ведь.
------------
Французы живут в своих искаженых надменых мудровствованиях лукавых , свобода слова выражается в оскорблениях ковото ,его чувств. Они надменно думают ,что ихнее гнилое филозопствование имеет ценность ,значимость для мусульман /европейские ценности,\А может евромаразм который насильственно втюривается комуто в голову теми кто имеет сми под контролем. Просто носителям этих еврокакашек будут отрезать головы вместе с порчеными мозгами. Все таки учитель настойчиво втюривал в головы учениников зная ,что часть их оскорбляет. Ну вот прилетела ответка его просто устранили. Это похоже влезть в клетку тигра во имя какой то свободы при этом раздражая тигра-какой То что Бог лишил французов ума видно доже по том что позволили поселится в себя людям которые пришли захватитиь ихнюю землю.
ГЫ
Детям до 16 вообще лучше не комментировать. А то Депрессия не отпустит.
гость
Вот они майданные "господа".
гость
Языком молоть гаразд. А что-то полезное для страны сделать? Не?
гость
Сходите в наши полу-клиники и вы поймете все.
321
Когда уже этих всех тварей перевешают?