Экономикаsuspilne.media22 окт.

В Україні накопичилися рекордні борги за комуналку – нардеп

nk_hauz/-mkbi0ld_fcelcjvfljy.jpg

В Україні почався опалювальний сезон, поступово тепло подали у дитячі садки, школи, лікарні, а згодом – і в житлові будинки. Про борги, регулювання тарифів на теплопостачання та закупівлю газу влітку в ефірі Українського радіо розповів перший заступник голови комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

За словами Кучеренка, попри заяву президента про рекордну кількість накопиченого країною газу та вугілля, Україна не повністю готова до опалювального сезону через великі борги споживачів.

"Я можу трохи поправити пана Президента, адже і борги рекордні накопичено. Якщо подивитися на взаємні заборгованості за газ, за електроенергію, за інші житлово-комунальні послуги, то виявляється, що і не дуже готові. Звісно, можна було б вину на роботу попередників перекласти, але за останні півтора року борги катастрофічно збільшилися. Ви знаєте, що за результатами аудиту НАК “Нафтогаз” не заплатив у бюджет 75 мільярдів гривень", – зауважив депутат.

При цьому, за словами Кучеренка, в самому лише Києві мешканцям міста виставили зайвих рахунків на суму в 300 мільйонів гривень.

"Антимонопольний комітет перевірив роботу і платіжки компанії “Євро-реконструкція”, яка обслуговує 150 тисяч споживачів, і визначив, що киянам було виставлено зайвих рахунків на суму 300 мільйонів гривень. І комітет дав рекомендації компанії “Євро-реконструкція” здійснити перерахунок. У п’ятницю (16 жовтня – ред.) я був на прийомі у голови Антимонопольного комітету і повірив у справедливість. Я майже переконаний, що цей перерахунок буде зроблено, бо Антимонопольний комітет дуже серйозно налаштований", – вважає Кучеренко.

За його словами, в цьому випадку сума перерахунку в середньому може сягнути 2000 гривень на квартиру.

Також Кучеренко повідомив, що споживачі мають можливість закуповувати газ влітку.

"НАК “Нафтогаз” зараз намагається зацікавити споживачів і пропонує таку послугу. Єдине – він це робить у неконкурентний спосіб, фактично демпінгує ціни. До речі, зараз вже починається антимонопольне розслідування проти НАК “Нафтогаз”. Хоча, я вважаю, що якщо влітку він за дешеву ціну закуповував газ, то він хоче його продати без збитків для себе", – розповів він.

Окрім того, депутат розкритикував пропозицію прем’єр-міністра Дениса Шмигаля надати можливість органам місцевого самоврядування встановлювати тарифи. На його думку, органи місцевого самоврядування повинні мати певні повноваження у цій сфері, але повністю відмовлятись від державної регуляції тарифів не можна.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Да, да, Остап это говорил. Когда лохов разводил. А еще он говорил, что в Васюках состоится первый межгалактический шахматный турнир.
Игбун Хохлов
Украинские ученые открыли новый химический элемент: пэрэмогий. Но он неустойчивый и быстро распадается на зрадий и ганьбий.
Елена
Да а что? можно подумать ты тут сидишь и пишешь от большого ума и огромной необходимости,тоже от нехер делать читаешь и пишешь дребедень,а меня в этом попрекаешь,зеркало возьми и прочитай перед ним свой комментарий.точка.
Елена
Посмотри в поисковике,первая страна в мире и в чём, даже и не смотрела никогда,знаю
Елена
Трататата,я всё это прекрасно и без сопливых знаю, будешь мне как рухнула промышленность в, первую очередь завязанная на Россию и СНГ ,а замены ей нет, ничего, прорвёмся, заграница нам поможет,Запад с нами,как говорил Остап Бендер.,а Роджер по любому нехороший человек.
Елена
Пшёл накуй.только так.
12
Ещё пидар не сдох.