Экономикаbusinessua.com8 июн.

В Україні падає попит на нерухомість

nk_hauz/-m9ev9xlwjjgu1tyonkp.jpg

Пандемія вплинула і на український ринок нерухомості: будівництва призупинилися, а попит на житло впав більш, аніж на 50%.

Про це каже комерційний директор SAGA Development Володимир Даниленко.

"Найзначніший спад продажів ми відчули в квітні – продажі впали на 40% порівняно з докарантинним періодом. Це середній показник, рівень продажів суттєво відрізняється щодо різних об'єктів. Вже наприкінці квітня, коли намітилися передумови до ослаблення карантину, ми помітили пожвавлення серед покупців. У травні продажі зросли і становили близько 75% докарантинного рівня. Повноцінне відновлення попиту ми очікуємо до вересня", – каже Даниленко виданню "Сьогодні".

Директор з питань маркетингу багатофункціонального ЖК "Polaris Home & Plaza" Анжеліка Саакян каже, що за час карантину до 90% впав попит в економ-клас, до 50% в бізнес- і преміум-класі і на 20-25% в об'єктах нових форматів житла, таких як багатофункціональні житлові комплекси і об'єкти love-work-play. Зате зріс відкладений попит.

"Після істотних пом'якшень карантину, останньої декади травня спостерігалася активізація потенційних покупців: кількість дзвінків до відділів продажів зросла в середньому на 20%. При цьому поступово ринок став виходити на докризовий рівень: вже зараз можемо казати, що кількість продажів збільшилася на 3% в сегментах економ і елітного житла, на 4-5% в об'єктах комфорт і бізнес-класу і на 6-8% в ЖК нових форматів", – каже Саакян.

Вона додала, що за підсумками червня-липня рівень продажів може істотно зрости – до 12-14%, наприклад, в об'єктах нових форматів, до 12% – на об'єкти комфорт-класу, до 10% – на бізнес-житло, і до 8% – на елітні і квартири економ-класу.

Керівник проєкту Rusaniv Residence Олександр Ізаров додав, що в період карантину і на тлі зниження продажів істотно загострилася боротьба за покупця: чимало компаній, щоб зберегти або знизити різке скорочення угод, вжили низку заходів, зокрема пропонуючи інвесторам придбати квартиру за найвигіднішими цінами.

"До 80% всіх продажів припадатимуть на житлові комплекси підвищеної комфортності і функціональності, які дають можливість покупцеві не тільки придбати якісну квартиру в сучасному житловому комплексі з розвиненою і функціональною інфраструктурою, а ще й використати покупку як спосіб збереження та примноження капіталу. На сьогодні купівля квартири в таких об'єктах на початковому етапі будівництва і до моменту введення в експлуатацію прогнозовано може зрости в ціні практично в 1,5 раза", – вважає Ізаров.

💬 Последние комментарии
Был "Мотор Сич" теперь - "РОТОМ ЧМОК"!!!
Был "МОТОР СИЧ" теперь - "РОТОМ ЧМОК" !!!
999
Run,Zelia,run!
!!!!!! 0НИ ТУПЫЕ !!!!!!
Глава Пентагона заявил, что будет защищать украину "ОТ ВТОРЖЕНИЯ СССР" !!! Ох, как прав был Михаил Задорнов!!! ОНИ ТУПЫЕ !!!
Юрий
И кто же тебе убогому подаст?
!!!!!! 0НИ ТУПЫЕ !!!!!!
Глава Пентагона заявил, что будет защищать украину "ОТ ВТОРЖЕНИЯ СССР" !!! Ох, как прав был Михаил Задорнов!!! ОНИ ТУПЫЕ !!!
---
Каменяр угомонись все и так знают что ты дешевка...
Омелян Косопизд, Митець
И правильно делает! Молодейц зелебоб. Все "правильные" задроты так поступают . Кому бабы не дают ( или кого нормально в мире не признаЮт..) - дрочат на картинки из журналов. Ну, или на портрЭты. Так-же, как ты и тебе подобные, подрачтиваете свои "вялые шнурки" - кто на Руслану ПЫсанку, кто на Байдена, кто на Террана Пу. " #патамуштазадроты". Понял, Камэняр...масон *уев из села тернопильского. Иди подмойся, тарас.