В Україні повідомлено, як діятиме держрегулювання цін на продукти
Экономикаagronews.ua19 мая 2020

В Україні повідомлено, як діятиме держрегулювання цін на продукти

Державний моніторинг цін на низку продуктів потрібен для того, щоб відкласти підняття цін та недопущення їх необґрунтованого зростання, вважає директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“По-перше, державний моніторинг цін на соціальні продукти харчування для того, щоб відкладати зростання цін. По-друге, для того, щоб не було необґрунтованого підняття цін. Тому що коли ми говоримо про моніторинг, це спочатку вносяться дані, якщо суттєве підвищення, якщо понад 15%, то можна підняти лише за місяць. Це означає, що місяць фактично ціни будуть меншими”, – пояснив він.

За його словами, Держпродспоживслужба буде займатись розглядом підняття цін та у разі їх необґрунтованості інформація буде передаватись до Антимонопольного комітету.

“Також це говорить про те, що державний моніторинг захищає від необґрунтованого підняття цін. Тобто, наприклад, якщо ми бачимо світове зростання вартості пшениці, то це означає, що фактично Держпродспоживслужба буде розбиратись у причинах підняття цін. І прийде до того, що це цілком обґрунтованого і ніяких висновків не буде. Якщо ж висновки будуть негативними, тобто або виробник, або імпортер, або постачальник, або торговець підіймає ціну лише задля збільшення прибутку, справа передається з усім аналізом до Антимонопольного комітету. Після цього Антимонопольний комітет накладає штраф”, – уточнив директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

Він додав, що, таким чином, один державний орган проводить моніторинг та аналіз даних, а інша установа приймає рішення.

“В даному випадку це така дворівнева система, коли один орган фактично проводить моніторинг, аналіз, а потім вже інша державна установа приймає рішення. Тому що з 2014 року якраз не вистачало структури державної, яка буде збирати дані. Попередні роки саме наша асоціація завжди зверталась до Антимонопольного комітету з приводу цін необґрунтовано. А іноді ми говорили про те, що є причини, але є інша проблема. Наприклад, вартість зростає на 10%, а ми бачимо обґрунтування зростання вартості лише на 5%, тому треба щоб вони дослідили ринок і прийняли зважене рішення. Але ми не могли надати всі дані, це означало, що Антимонопольний комітет затягував ці справи. Іноді просто через те, що вони не хотіли їх розслідувати, а інколи через те, що у них не було дійсно можливості це зробити. Тому на сьогодні така система існує, і це, по-перше, буде стримувати зростання цін, а по-друге, одразу можна буде запитувати документи у торговельних мереж. В цьому випадку це дійсно буде в будь-якому випадку призводити до необхідних наслідків. Тобто можна гарантувати, що різке підняття цін після введення цієї системи буде неможливим, тому що це одразу призведе до штрафу Антимонопольним комітетом. А з Антимонопольним комітетом у нашій країні мало хто хоче зв’язуватись”, – зазначив Дорошенко.
Написать комментарий
💬 Последние комментарии
-
Ночная бабочка на украинской монете? зэбилы уже ипанулись вкрай
голову лечить нужно
Вот уроды! Сравнили х#й с пальцем! Ваш сралин депортировал СВОИХ граждан, а тут пишут о послевоенном состоянии дел и отношения к ВРАГУ. если у вас ВРАГ=СВОЙ тогда все ясно. Как можно не понять людей которые пострадали из за зверств не цев и потеряли родных и из злобы тех же немцев расстреляли? Но когда ссылали и расстреливали по приказу сралина СВОИХ сограждан, то это по мнению этого писаки нормально.
е
опять путаешься в показаниях ... ты сама утверждала что он тут рядом, что лично ты у него украинский флажок видела... опять соврала?
Елена
Есть просто склероз,без всякого там хронического,а вот хронические алкоголики есть, Роджер например.ха.
е
т.е. это ласкательно называть оппонентов недоумками, тупыми, неучами, да и матом их крыть тоже так ласково.. я тебе уже писал.. как ты себя ведешь, так и к тебе относятся..
е
ага.. молодая.. страдающая хроническим склерозом.. вечно не помнишь что и кому писало.. и от своих же слов отказываешься..
е
пусть кушают сами те самые майданы, которые вовсю провоцировали по всему шарику... и кстати стрелять в протестующих, газ и водометы это не демократично)))