В Україні продовжують зростати зарплати

02.12.2019 22:17 businessua.com
Торік зарплати в Україні у середньому зросли на 30%. За підсумками 2019-го побачимо підвищення заробітків на 15-20%.

Про це розповіла Юлія Дрожжина з експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна".

"З початку 2019-го найбільше зросли зарплати у сфері транспорту, логістики, туризму. Більше стали отримувати працівники фітнес-клубів, салонів краси, ресторанів та готелів. Менше платять у сфері мистецтв, розваг, медіа та домашнього персоналу. Зарплата освітян зросла на 12%. Це сфера, яка відчуває сезонність. Зарплата та попит на фахівців зростає з наближенням вступних кампаній. На 20% підвищили виплати медикам та фармацевтам. Бо українців із медичною освітою охоче забирають працювати за кордон. З цієї ж причини на 18-19% зросли доходи працівників робітничих спеціальностей. Програмісти отримують більше на 17%. Цьогоріч за кількістю вакансій обігнали сферу продажів", - пояснює експерт.

За її словами, зарплати зростають нерівномірно. Один і той же спеціаліст у різних компаніях може отримувати на кілька тисяч більше. Наприклад, секретарю можуть платити і 5, і 15 тис. грн.

"Практично в усіх професійних сферах є пропозиції з високими зарплатами. Бачила вакансію для ортодонта на 9 тисяч євро. Слюсарям пропонували 2 тисячі євро. Не погані, хоча не найвищі зарплати в автосервісі. Загалом найбільше отримують топ-менеджери, програмісти, фахівці у сферах юриспруденції та банківської справи", - каже Дрожжина.

Додає, що на ринку праці не вистачає робітничого персоналу, медиків, аграріїв, працівників на виробництво. Люди старше 35 років їдуть за кордон. Через послаблення міграційної політики деяких країн темпи міграції наступного року можуть зрости.

Комментарии

ua Андрей, 03.12.2019 07:22

ценность зарплати в ее покупательной способности а не в количестве бумажного мусора видаваемого на руки а не насчитанного

Добавить комментарий