В Україні пропонують замінити вугільні електростанції атомними енергоблоками

08.11.2018 22:41 www.ukrinform.ua
Вугільні теплові електростанції можуть бути замінені атомними енергоблоками, що працюватимуть на основі технології малих модульних реакторів.
Про це під час ХVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» сказав директор Holtec Ukraine Сергій Тараканов, повідомляє кореспондент Укрінформу.«Енергоблоки можна розмістити поблизу споживачів, що знизить втрати при передачі електроенергії. Невелика потужність реакторів спрощує їх інтеграцію в існуючу інфраструктуру, включаючи можливість розміщення на майданчиках виведених з експлуатації станцій. А розосередженість генерації підвищує стабільність енергосистеми. У рамках виконання Україною зобов'язань Паризької угоди встановлення нових, більш гнучких ядерних генеруючих потужностей може запобігти необхідності модернізації наявних ТЕС відповідно до екологічних стандартів», - сказав Тараканов.

За його словами, також SMR-160 можуть експлуатуватись у «режимі острова» і запускатись з повністю знеструмленого стану, що підвищує стабільність енергосистеми шляхом створення локальних мікро-енергосистем і підтримки відновлення енергосистеми в разі її колапсу.

Тараканов підкреслив, що малі модульні реактори можуть стати інструментом для вирішення основних проблем України в електроенергетиці: застарілий парк ТЕС, дефіцит вугілля та зростаючий дефіцит маневреної генеруючої потужності.

Крім того, директор Holtec Ukraine висловив думку, що виробництво обладнання для SMR-160 може бути максимально локалізовано, що створить довгострокові кваліфіковані робочі місця у виробництві та будівництві, а наявна в Україні потужна виробнича база могла б стати експортером обладнання для SMR-160 у сусідні регіони (Європа, Африка, Близький Схід).

Як повідомлялося, наразі НАЕК «Енергоатом» активно співпрацює з американською компанією Holtec International щодо вивчення можливості впровадження малих модульних реакторів SMR-160 в Україні та розгортання виробництва обладнання для них на українських підприємствах.

Комментарии

ua Гость, 09.11.2018 05:41

Тараканов это жук такой, а обслуживать будут черви мини АЭС . Угля нету, газа нету , а обогащенный уран есть, и кочегары есть Во как .

nz Старый хрен, 09.11.2018 01:21

Интересно, есть ли у HOLTEC хоть один работающий референтный блок или это тоже только "влажные мечты", подобно другим американским ядерным проектам. Ведь в США за последние 30 лет не построено ни одного нового энергоблока. Опять Украину выбирают для игры со спичками.

Добавить комментарий