В Україні радикально змінилися правила повернення техніки в магазин: що потрібно знати
Экономикаitsider.com.ua07 июля 2021

В Україні радикально змінилися правила повернення техніки в магазин: що потрібно знати

Верховна Рада України прийняла новий проект закону №4185, який значно спростить процедуру гарантійного обслуговування техніки. Уже зовсім скоро нам не доведеться зберігати стоси паперових документів на придбані товари, а продовжити гарантію можна буде самостійно за допомогою електронного кабінету.

На думку авторів даного законопроекту, споживачам буде значно зручніше в процесі придбання відразу ж зареєструвати товар на сайті, і мати доступ до всіх документів в електронному вигляді. Адже паперові гарантійні талони і квитанції часто губляться.

Складнощі з електронними гарантіями

Сама по собі ідея електронної гарантії звучить заманливо. Але в той же час впровадження нової системи спричинить за собою певні складності.

В першу чергу незрозуміло, хто буде відповідати за видачу е-гарантій. Адже виробник може і не мати на своєму сайті функціоналу для реєстрації гарантії. Особисто продавець з цим нічого вдіяти не зможе.

По-друге , в Україні багато техніки, яка продається нелегально. Наприклад товари, які були завезені з-за кордону контрабандою та продаються перекупниками. В цьому випадку забезпечити покупцеві електронну гарантію також буде неможливо.

У той же час позитивною стороною даного нововведення стане цифровизация бізнес-процесів. Не кажучи вже про те, що держава зробить черговий важливий крок в сторону споживача і його прав.

У чому зручність електронної гарантії

Електронні документи на техніку будуть завжди доступні в особистому кабінеті, що значно спростить життя споживачів. Адже покупець зможе в будь-який момент перевірити гарантійний термін придбаного товару, і навіть продовжити його дистанційно.

Особливо в нагоді така безпосередній зв’язок з виробником в разі масового шлюбу. Тоді процес відкликання продукції і виплати компенсацій клієнтам відбувається значно простіше.

Чи готові продавці техніки до змін

Депутати дали українським компаніям, які продають електроніку, 3 місяці на адаптацію до нових правил. Поки не зрозуміло, як сприймуть новину вітчизняні торгові гіганти. Однак керівники декількох популярних мереж, зокрема MOYO і «Цитрус», вже висловилися в підтримку змін. Вони стверджують, що електронна комерція значно спростить взаємодію з клієнтами і прискорить рутинні процеси обслуговування.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Америка с нами!
Елена
Хочу,крок за кроком,от пэрэмогы до пэрэмогы Украина идёт к светлому европейскому благополучию, ещё немного там за рогом при помощи Запада, Америки и Японии в Украине будет благополучие и благосостояние примерно как в Польше,вот так,а Роджер скотина и мерзавец.
УКРЫ ВСЕ ПРОЗРАЧНЫЕ
А тройное гражданство можно и не скрывать !!! ( Коломойский ) !!!
е
про то как опустилась Украина с 90-х на настоящий момент не хочешь рассказать? пример неудобный?
е
это ж только ты тут своими похождениями с морячками 6-го флота регулярно хвалишься, и то видимо плохо обслуживаешь господ, денег не дают, в америку свою не берут...
Северный ходок
В одну телегу впрячь неможно... Из общего системного кризиса есть только один выход - это борьба.
Как же вы не заметили
А турки за счет своих противоправных действиях еще и неплохие европейские деньги получают.