Экономикаua.newsAug 7

В Україні різко зменшилась кількість отримувачів допомоги з безробіття

nk_hauz/Yq1CLhG7g.jpeg

За рік, із серпня 2020 по серпень 2021 в Україні на 36% зменшилась кількість отримувачів допомоги з безробіття.

Про це повідомила Державна служба зайнятості. Усього кількість зареєстрованих безробітних становить 319 тис., служба фіксує зниження кількості одержувачів допомоги з безробіття на початок серпня до 273 тис. людей. Це на 36% менше за відповідний показник минулого року, в уряді це вважають ознакою поступового пожвавлення економіки. До того ж понад 50 тис. людей пройшли профнавчання, зокрема в центрах при Держслужбі зайнятості. Найчастіше слухачі курсів вибирали професії перукаря, майстра манікюру, продавця продовольчих товарів. 92% випускників профнавчання працевлаштовуються за здобутою спеціальністю.

Нагадаємо, згідно з останніми періодичними опитуваннями українського бізнесу, яке проводить Нацбанк на щомісячній основі показало, оцінки щодо зайнятості залишаються стриманими. Підприємства всіх ВЕД, крім торгівлі, не очікують розширення робочих місць в Україні.

Раніше в Держслужбі розповіли, куди в 2020 році українці найчастіше виїжджали для працевлаштування. За дев’ять місяців, за офіційними даними, за кордоном працевлаштувалися 61,9 тисячі осіб.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства презентувало до обговорення законопроект про посилення контролю за офіційним оформленням трудових відносин в Україні.