Экономикаdilo.net.uaSep 19

В Україні великі супермаркети скручують ПДВ через експорт агропродукції

nk_hauz/MRArqeSng.jpeg

До Міжфракційного депутатського об’єднання "Фіскальні органи без корупції" почала надходити інформація про корупційні схеми несплати податків, які неможливі без "участі" податківців.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку написав народний депутат від “Слуги народу” Мар’ян Заблоцький.

“Поширена схема, на яку звернули увагу – це так званий «нетиповий» експорт. Нам натякають, що варто перевірити, що саме активно експортують наші великі рітейл-мережі. Справді – деякі супермаркети виявляється в 2021 році експортували соняшникової олії майже на мільярд гривень. Можливо більше торгових мереж робили подібне”, – додав нардеп.

Він також повідомив, що в торгових мереж накопичується податок на додану вартість (ПДВ) до сплати.

“Це додана вартість від торгової націнки. Спосіб не платити це ПДВ – купити агропродукцію. У цій аграрній продукції сидить “скручений” ПДВ. Далі продукція відправляється на експорт. Зрештою державний бюджет втрачає великі гроші. Крадений ПДВ опиняється у контрабандистів, які продають імпортний ПДВ “під скрут”, у самих покупців скрученого ПДВ, а також в корумпованих податківців,  які отримують 21,0-1,5% від обороту підприємств за те, щоб закрити очі на ці речі”, – наголосив Заблоцький.