Экономикаfbc.ua19 нояб.

В Україні збільшився ризик дефолту

nk_hauz/4XrcY9cnR.jpeg

В інвестиційній компанії Dragon Capital заявляють, що в Україні зріс ризик дефолту через те, що 5-річні кредитно-дефолтні свопи (CDS) збільшилися на 20%, до 504,24 пунктів. CDS є фінансовим інструментом, яким купуються/продаються ризики несплати зобов’язань, і вважаються страховкою від дефолту країни. Зростання вартості дефолтних свопів збільшує ризик дефолту.

Як йдеться у звіті Dragon Capital, кредитно-дефолтні свопи зросли після рішення Кабінету міністрів України втрутитися в механізм виплати так званих «зелених» євробондів та заблокувати платіж операційній компанії, що управляє активами ДТЕК у сфері поновлюваної енергетики «ДТЕК ВІЕ» Ріната Ахметова.

Так, станом на 11 листопада індекс CDS був на рівні 422 пунктів, після вищевказаної ситуації з невиплатою облігацій 16 листопада індекс досягнув 504 пунктів.

Аналітики зазначають, що, наприклад, у Російській Федерації п’ятирічні CDS – на рівні 100 п. Тому, вірогідність дефолту України у п’ять разів вища, ніж в РФ.

Як відомо, 13 листопада Кабмін вирішив заблокувати виплату заборгованості перед так званими «зеленими» інвесторами із коштів цільових «зелених» євробондів під держгарантії. Гроші виплатили всім підприємствам, окрім компаній групи ДТЕК, яку в ручному режимі було видалено із платіжних доручень. Після чого ДТЕК сповістив західних кредиторів про дискримінацію з боку українського уряду, вимагаючи розслідувати махінації під час розподілу коштів євробондів.

В Dragon Capital підтвердили, що політична дискримінація деяких компаній під час виплати грошей цільових «зелених» євробондів негативно впливає на довіру інвесторів до української влади, що у підсумку може викликати негативну реакцію на боргові зобов’язання українських підприємств.

Блокування виплат обвалило котирування євробондів уряду.

Раніше повідомлялося, що у державному підприємстві «Гарантований покупець» повідомляють, що мають намір остаточно розрахуватися із виробниками електроенергії з поновлюваних джерел за рахунок коштів від єврооблігацій Національної енергетичної компанії «Укренерго».

Також ми писали, що Служба безпеки у Черкаській області викрила схему розкрадання коштів у «зелених» енергетиків. Так, ще у 2019 році підприємець облаштував власну сонячну електростанцію та зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Таким чином він продавав електроенергію за спрощеною процедурою, без отримання ліцензії.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Вот кто бы на захват административных зданий жаловался, но только не быдло майданутое.
---
о референдуме говорить уже поздно и не зачем .Он состоялся-нравится или нет ,признает его майданутое или не признает факт есть факт.Вы же не признаете референдум 1991 года,где украинцы сказали что Украина внеблоковая страна.Если бы вы это признавали ,то жили бы в свободной Украине.Донбасс и Крым ,как и вы,не признает ваших решений и теперь живет как хочет.И чем больше вас корежит ,тем лучше
Руслан
Видать у Зе совсем все плохо, раз фрик Резников делает заявления, которые имеет право делать только глава государства
-----
Когда то Петлюра полякам сдал всю западную украину для выжывания УНР.Ленин и красная власть сдали полякам западную украину и западную белоруссию чтоб сохранить свою власть на остальной територии...Реально упоротым скажу не будьте идиотами в решении кем то чужих интересов.не будьте обезянками в таскании каштанов с огня.
----
Ни крым ни донбас украине сейчас не актуальные по степени важности -впереди вопрос выжывания государства украина ,народа,энергетика,продуктовой вопрос...Если сша разместит или ес свои ядерные вооружения это смерть украинцам тогда нужно ли вам крым ,донбас тем более эти два обекта есть факторами управления украинцами чтоб те смотрели ограничено,погибали в тех направлениях,которые для них сейчас не важные. Когда позволили отойти крыму и создатся квази республикам создавали инцидент умышлено для длительного конфликта украина и россия,места уничтожения украинцев ради этих територий. Но угрозы более реальные совсем другие. Мирный возврат Донбаса отвергли умышленно -нужен конфликт ,война,отвлекаловка,фактор обоснования вражды,место унчтожения народа и страны,экономики...
гость
делайте выводы , думайте!
------
В сема сша ,чем меньше чужого пушечного мяса тем он смирней придется самому быть пушечным мясом.