Экономикаua.news23 нояб.

В Україні зібрали найбільший в історії врожай головної агрокультури

nk_hauz/ZGiT2Ip7g.jpeg

У2021 році Україні намолотили 40 млн тонн кукурудзи. Таких показників у нашій державі не було за всю історію країни.

Про це повідомляє пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України. У відомстві додали, що кукурудза є ключовою культурою в Україні, що має сприяти енергонезалежності держави. Міністр аграрної політики Роман Лещенко пояснив, що її переробка – це наступний етап розвитку рослинництва. «Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва», – сказав Лещенко.

Міністр наголосив, що переробка кукурудзи буде звільнена від великої кількості податків та отримає пільгові умови у сфері інвестицій. А ті, хто переробляє цю культуру, у майбутньому отримають найбільшу державну підтримку.

Криза з цінами на газ може внести корективи у ці плани – кукурудза потребує багато добрив, а вони виробляються їз газу і сильно подорожчали. Тому фермери планують перейти на менш вибагливу сою.