Экономикаagronomy.com.ua20 апр.

В Україні зріс попит на спаржу

nk_hauz/-myfjihrk9bfbb_y62ss.jpg

На півдні України стартували «жнива» першого весняного овочу з відкритого ґрунту – спаржі.

Однак, за словами Василя Поліщука, генерального директора ТОВ «Ав Ліхт» компанії, яка імпортує саджанці спаржі в Україну, спаржу можна вирощувати протягом усього року – в теплицях.

«За кордоном спаржу не тільки у відкритому ґрунті вирощують, а в теплицях і тунелях. Спаржу можна вирощувати цілий рік. Єдине, чи економічно доцільно вирощувати цю культуру? В Україні економічно доцільно вирощувати соняшник. І цій тенденції вже років 15 чи 20. Дуже швидкі гроші», – розповів Поліщук.

Він зауважив, що зараз в Україні не набереться навіть десяти теплиць, які вирощують спаржу. Та й ті – не великі тепличні комбінати, а невеличкі приватні теплиці. Хоча попит і цікавість до неї продовжують рости, адже люди все більше уваги приділяють здоров’ю та правильному харчуванню.

Першим починають збирати овоч на півдні України. Кожного року це різні терміни – все залежить від температурних показників. Аспарагусу потрібно тепло. Проте спаржу вирощують на всій території України.

«В кожній області аспарагус вирощували, вирощують і будуть вирощувати. Свого часу спаржа росла по всій Україні. Однак, це не так піарилося як тепер», – зауважує Поліщук.

Проте, за словами експерта, в Україні досі немає ні власної селекції спаржі, ні генетики. Однозначно, є місцеві «кулібіни», але наскільки сертифіковані їх саджанці – говорити важко. Із саджанцями з закордону теж не все так просто.

«Саджанці аспарагусу варто замовляти заздалегідь – не завжди вони є в наявності навіть закордоном. Взагалі, у них не прийнято «сьогодні на сьогодні. Замовлення формуються, скажімо сьогодні аж на 2022 рік. В нас часто не те щоб замовити забувають, забувають навіть про плани садити спаржу, на фоні ейфорії від успіху інших культур», – додає директор компанії «Ав Ліхт».
💬 Последние комментарии
Гость
Опять еврей.
Елена
Вы их лучше разместите на лини разграничения с ДНР и ЛНР, посмотрим как им там понравится.
А.Кашпировский
Лена, сходи к доктору. Тебе уже писали - ты застряла в 90-х и пишешь о том чего давно уже нет. Ты просто тупая, а умственное развитие у тебя остановилось лет в 16-17, потому ты тут вечно ноешь про "младую и красивую". Проснись уже, дура, это было лет 40 назад, а ты пишешь одну и ту же чепуху по пять раз в месяц, а то и в неделю. Раз есть время на херню - просто полазь в интернете и посмотри, там кроме нефти много чего нового. Тебя что-то на Ельцине и Чубайсе заклинило, очнись уже - Ельцин давно умер. Ты пишешь чушь и постоянно выставляет себя тупой маразматичкой. Давай уже к доктору, давно пора
Весёлый Роджер
Уже желающие страны выстроились в очередь по росту - пыдти воювати за своих щирых холуёв!!! Особливо им понравилась идея, що не xoxлота трусливая буде впереди биться з москалями, а сами паны! Як же цэ по щироxoxляче!!! Як там, про москальский танк ы хероя Опанаса, що всрался не з переляку, бо вид лютой ненависти до москалей! С.Семенченко - бежавшему сракой уперёд на москалей - Сала херою!
Весёлый Роджер
«Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
Весёлый Роджер
Ну как ТВАРЬ брехливая, шлюха ты орально-анальная и сраколиз вечный Шмуля Сруля, поведуй нам, таки сколько Союз поставлял машин, станков и др. высокотехнологичного оборудования??? Только не надо тут пиСдить про страны СЭВ и Африки и др. третьего Мира. Давай тварь, начинай... Шо там, дэ гивнястый твой язык, вже у сраке, як у поханой продажной собаки?
Весёлый Роджер
Луночка!!! вот она разгадка, чаму у "еры" буквы так скакали, это её так на кровати ласкали! :-)))