В Україні зріс попит на спаржу
Экономикаagronomy.com.ua20 апреля 2021

В Україні зріс попит на спаржу

На півдні України стартували «жнива» першого весняного овочу з відкритого ґрунту – спаржі.

Однак, за словами Василя Поліщука, генерального директора ТОВ «Ав Ліхт» компанії, яка імпортує саджанці спаржі в Україну, спаржу можна вирощувати протягом усього року – в теплицях.

«За кордоном спаржу не тільки у відкритому ґрунті вирощують, а в теплицях і тунелях. Спаржу можна вирощувати цілий рік. Єдине, чи економічно доцільно вирощувати цю культуру? В Україні економічно доцільно вирощувати соняшник. І цій тенденції вже років 15 чи 20. Дуже швидкі гроші», – розповів Поліщук.

Він зауважив, що зараз в Україні не набереться навіть десяти теплиць, які вирощують спаржу. Та й ті – не великі тепличні комбінати, а невеличкі приватні теплиці. Хоча попит і цікавість до неї продовжують рости, адже люди все більше уваги приділяють здоров’ю та правильному харчуванню.

Першим починають збирати овоч на півдні України. Кожного року це різні терміни – все залежить від температурних показників. Аспарагусу потрібно тепло. Проте спаржу вирощують на всій території України.

«В кожній області аспарагус вирощували, вирощують і будуть вирощувати. Свого часу спаржа росла по всій Україні. Однак, це не так піарилося як тепер», – зауважує Поліщук.

Проте, за словами експерта, в Україні досі немає ні власної селекції спаржі, ні генетики. Однозначно, є місцеві «кулібіни», але наскільки сертифіковані їх саджанці – говорити важко. Із саджанцями з закордону теж не все так просто.

«Саджанці аспарагусу варто замовляти заздалегідь – не завжди вони є в наявності навіть закордоном. Взагалі, у них не прийнято «сьогодні на сьогодні. Замовлення формуються, скажімо сьогодні аж на 2022 рік. В нас часто не те щоб замовити забувають, забувають навіть про плани садити спаржу, на фоні ейфорії від успіху інших культур», – додає директор компанії «Ав Ліхт».
Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Шухер
Пользователям запрещённых русских соцсетей в Украине грозит задержание и обмен на пленников лднр.
КОТ
Быстрее бы недогосударство исчезло с карты мира и все вздохнули бы облегчено!!!
Коса и камень
Какой правдой? Это ж махровые патриоты. В их убийстве обвиняют агентов Кремля... А правды тут никогда не было и нет. "Ложь и зло - погляди, как их... лица грубы".
Бремя белого человека
Не пали контору! Ты мешаешь нести свет факела демократии и слово истины отсталым народам в леса Амазонки!
кипчак
"Ах, обмануть меня не трудно!.. Я сам обманываться рад!" Для малообразованныи и малокультурных, воровство, подлог, обман - обычное дело. Врут, как дышат. Однако, рано или поздно, правда вытесняет бессовестную ложь.
Миротворчество
Тю! Так пусть в Афганистане сами разбираются как им жить. Они ж раньше без ценных советов жили и дальше будут жить исключительно так как у них получится. А с другой стороны, тоже могут других поучить жизни. Но это, почему-то, называют терроризмом.
кипчак
Какой прогресс! До этого в неполживых украинских СМИ больше ходила версия о том, что телеканал сам себя обстрелял. Еще один пример для сравнительной таблицы преступлений помаранчево-гидных, когда первоначальная версия кардинально расходится с действительностью, доказательствами и фактами. До окончательного предъявления нроду правды далеко, но ее все труднее скрывать и фальсифицировать.