В Укроборонпромі працюють над поновленням виробництва апаратів штучного дихання
Экономикаhromadske.ua29 марта 2020

В Укроборонпромі працюють над поновленням виробництва апаратів штучного дихання

В державному концерні Укроборонпром розглядають можливість перезапуску виробництва апаратів штучної вентиляції легень на київському заводі «Буревісник». 

Про це hromadske повідомив директор заводу Ігор Ходзіцький та заступник керівника Укроборонпрому Мустафа Найєм. 

Питання поновлення виробництва підняли у зв’язку з поширення в Україні коронавірусу. В Укроборонпромі звернулися до єдиного державного підприємства, яке виготовляло їх упродовж 10 років (до 2008), але у зв’язку з кризою збанкрутіло. Наразі вдалося вже частково відновити конструкторську документацію. 

«Конструкторська документація є, ми зараз її переглядаємо. Тому що її розробник — Богданов, на жаль, помер і він нікому її не передав належним чином. Щоб відновити виробництво, потрібно поновити сертифікати на сам апарат і також сертифікат на виробництво. Це трохи займе часу. По документації, я думаю, це займе близько місяця і сертифікат», — розповів директор заводу Віталій Ходзіцький. 

Наразі у підприємства понад 110 мільйонів гривень боргу, розпочата процедура банкрутства, підприємство без енергії та водопостачання. На заводі працює переважно охорона — це 59 людей. 

«За таких умов відновлення повного циклу виробництва апаратів штучного дихання є довготривалим процесом, а оновлення виробничого обладнання, залучення та підготовка нового штату потребуватиме значних та довгострокових інвестицій», — розповіли у прес-службі «Укроборонпрому».

Заступник директора концерну Мустафа Найєм пояснив у коментарі hromadske, що наразі проблема не стільки у фінансуванні, скільки в обсягах продукції, яку може виготовляти «Буревісник».

«Приватні підприємства, які зараз працюють і виготовляють такі апарати, виготовляють 5-20 апаратів, нам потрібно близько 20 тисяч. Що можна зробити? Залучити фахівців із «Буревісника», відновити документацію, пройти повторну сертифікацію і вже за допомогою приватного бізнесу швидко налагодити виробництво. Для цього потрібно і відповідне фінансування, але з цим проблем не буде, тут питання чи є в Україні спроможні групи інженерів, конструкторів, виробників, які можуть долучитися і швидко зробити велику кількість», — сказав Найєм.

Водночас у концерні кажуть, що результат певних перемовин щодо відновлення виробництва апаратів штучного дихання можна очікувати вже наступного тижня — на початку квітня. 

Нагадаємо, у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу в «Укроборонпромі» розпочали виробництво засобів індивідуального захисту — марлевих пов'язок, респіраторів, апаратів ультрафіолетового опромінювання та медичний кисень.

1 комментарий

Написать комментарий
  • -0-0-0-0-0-00000
    29 марта 2020
    все що можна знищили
    Ответить