В уряді готуються до режиму економії у разі провалу переговорів з МВФ
Экономикаua.news24 июня 2021

В уряді готуються до режиму економії у разі провалу переговорів з МВФ

Україна повинна буде оптимізувати свої витрати в разі, якщо зірветься отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

Про це в інтерв’ю Forbes сказав міністр фінансів України Сергій Марченко. «Мінфін готовий до будь-якого розвитку подій, але для нас бажано, щоб МВФ надав фінансування. Під співпрацю з МВФ підв’язані макрофінансова допомога ЄС і програми Світового банку. При негативному розвитку подій будемо реагувати, заодно і шляхом оптимізації витрат», – заявив глава Мінфіну.

Нагадаємо, 21 грудня 2020 року місія МВФ розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці Stand-by. Через пандемію COVID-19, засідання проводилися в онлайн-форматі. Однак 12 лютого 2021 місія офіційно припинила роботу через відсутність прогресу в переговорах.

Цього року Україна планує отримати за програмою Stand-by три транші МВФ на загальну суму $2,2 мільярди. У Міністерстві фінансів пояснили важливість програми підтримки МВФ для країни і підкреслили, що відомство не розглядає варіантів відмови від неї.

Для отримання наступних траншів, Україні слід вирішити проблеми у фіскальному, енергетичному та антикорупційному секторах.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія раніше зазначив, що до 1 червня парламент ухвалить всі необхідні закони для продовження співпраці з МВФ. Передусім, йдеться про транш для України на $5 мільярдів.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна зможе розраховувати на отримання наступного траншу кредиту МВФ за програмою Stand by, не раніше вересня 2021 року.

Голова Нацбанку Дмитро Сологуб зазначив, що повністю відмовитися від співпраці з МВФ небезпечно. Це призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій і тиску на валютні резерви НБУ.

2 комментария

Написать комментарий
 • ЗНАЧИТ БУДУТ ГРАБИТЬ
  24 июня 2021
  ЗНАЧИТ БУДУТ ГРАБИТЬ!
  Ответить
 • гость
  24 июня 2021
  А "приплив іноземних інвестиційґ" аж зашкаливает!
  Ответить
💬 Последние комментарии
Елена
Я конкретно спрашивала за бензин,что хотят даже отменить экспорт бензина из России из-за жадности бизнесменов роджеров,вот за это,ибо продавать с меньшей прибылью в России бензин они не хотят,х..ли им что людям это дороговато стоит, собственным гражданам,а Роджер вон как за них то жопу рвёт, яхты и дворцы их защищает,мразь.
Луна-2
Так что ты ему - то, и он тебе - в ответ .))))
Луна-2
Ленок -а что ты скажешь про цены на Украине?Они ведь тоже взбесились .И ТОЖЕ любимые наши правтиели обирают нас -КОММУНАЛКА -цены на продукты - сумасшедшие зарплаты и пенсии не успевают угнаться за ними...и КТО ВИНОВАТ ? в этом - неужели Россия ?м
Луна-2
И никто ничего не крадет .ПОтому, что там уважают частную собственность -труд человека..
Луна-2
Тебя поблагодарить что ли ?Русские своих не бросают .Но есть и политическая целесообразность .Россия - тогда была слаба вот и не смогла помочь- Слишком доверчивой была к США И еВРОПЕ - Потому что, в первые годы после распада , ей не на кого было опереться - ей бы самой выжить . Вот и произошло тогда это .Сейчас она окрепла Пример -Сирия....Так что все впереди...
Луна-2
Можно не читать и так ясно.Россия -враг.Идем в Европу через одно место. Сша - друг и белый господин .
Миша
Ого