ВАКС продовжив обов'язки колишньої посадовиці ПриватБанку
Экономикаwww.slovoidilo.ua5 дней назад

ВАКС продовжив обов'язки колишньої посадовиці ПриватБанку

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 вересня строк дії обов'язків колишньої начальниці департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надії Конопкіної, яку НАБУ та САП підозрюють у причетності до розтрати 8,2 млрд грн.

Таке рішення 19 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, підозрюваній Конопкіній суд визначив 2,74 млн грн застави з покладанням обов'язків. Пізніше за неї теж внесли заставу і підозрювана вийшла під обов'язки.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Суддя клопотання задовольнив і продовжив на два місяці дію таких обов'язків: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися без дозволу за межі території України (крім тимчасово окупованих територій); повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

«Клопотання прокурора про продовження строку дії обов'язків – задовольнити частково. Продовжити до 19 вересня 2021 року включно підозрюваній (Надії Конопкіній – ред) строк дії обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру трьом особам у розтраті 8,2 млрд грн. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПриватБанку, колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданими акредитивами двом компаніям-агротрейдерам Louis Dreyfus Suisse S.A. і Quadra Commodities S.A. Виконавцями цього розпорядження були на той час заступниця голови правління ПБ Людмила Шмальченко та начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПБ Надія Конопкіна.

Для прикриття фактичної розтрати коштів ПБ і надання вигляду законності цій схемі колишній топ-менеджмент банку підробив банківські документи і провів фіктивне кредитування пов'язаного з банком офшору Claresholm Marketing Ltd. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям. Самого Дубілета оголосили в розшук.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Оззи
Если коротко - приедут одни пидоры.
Весёлый Роджер
ЭЙ грамотей, ты не выражайся тут. Здесь полно людин с лысыми тупыми головами, шо англяцкий ыщо не зразумиют, хотя вже до Амэрыки собрались. И язык пидтяни - "So much..." надо писать, так как труд у обезьян и их братьёв щирых бандерлогов подсчитать нельзя. Тому как, вроде 7 рокив працуют - а толку никакого, одна видимость труда, а в огороде лебеда! А "со мани" цэ про цигарки чи машины, про то шо считается взлядом чи швыдко. Ю сы, ну и файно, тоди пиди и по.ы. Ах да, для Шмули и др. перевожу, хлопче хотел написать - Якой офуенный мартышкин труд!
Отож
Ну не только гавкать. Теперь,когда США доверили полячишкам кучку Абрамсов,они готовы к походу с целью посадить на московский трон нового Лжедмитрия. Осталось прихватить с собой нового гетмана Сагайдачного,- и дело в шляпе.
Весёлый Роджер
Наша прелесть Луночка, вот так, просто, в двух словах, только что, изложила основы диалектики Гегеля: закон отрицания отрицания и закон единства и борьбы противоположностей. Умничка, что ещё сказать.
Весёлый Роджер
Опять Шмуля тяпнул фунфырик, куда тебе пить дедуля-мудуля! Труселя жиночие пидтяни. Пиди головки видику протри, ты и не знал свинорыл, шо там их несколько.
Весёлый Роджер
Даже по твоему тексту - "ЗНАЧИТЕЛЬНО!!! МОЛОЖЕ" и это про всего 12 лет разницы или в процентах цэ всего ~20%!!! А слово ЗНАЧИТЕЛЬНО - цэ коди превышает 50%!!! Всосал идиот? Ты Шмуля опять спиСдив не подумав! Это значит шо я прав, тому шо ты МУДАК, да ещё и ТУПОЙ и неграмотный вор-портяночник!
Весёлый Роджер
Конечно подтверждает, шо Шмули не 57 лет в обед, а все 70 у полдник!