Вартість новобудов продовжує зростати
Экономикаbusinessua.com13 сентября 2020

Вартість новобудов продовжує зростати

Традиційно серпень – заключний несезонний місяць для сфери нерухомості.

Цього року ситуація дещо змінилася в позитивний бік для забудовників – продажі в серпні показали непогані результати. Не останню роль в цьому зіграв курс долара, який, на відміну від минулого року, практично весь липень і серпень зростав. А це сигнал для людей, у яких заощадження зберігаються у валюті, про те, що зараз при оперативному реагуванні придбання можна зробити більш вигідно, заощадивши на курсовій різниці.

Так і сталося з продажами в серпні, тому відділи продажів вже відреагували на зміну попиту підвищенням цін – середні ціни як по Києву, так і по найближчому передмістю столиці зросли в середньому майже на 5%. Тенденція зростання середньої ціни спостерігається вже третій місяць поспіль, з травня середні ціни зросли на 7%.

Середня ціна метра квадратного житла на первинному ринку міста Києва – 39 046 грн, що на 7,7% вище від показника попереднього місяця.

Найбільше зростання показав бізнес-клас, додавши 5,6% до липня. Середня ціна бізнесу склала 46 337 грн/м кв. А ось на елітне житло відбулося зниження ціни на 3,4% відносно минулого місяця. Якщо порівнювати пікові ціни квітня на еліт, то станом на серпень ціна просіла на 9,3% і в серпні склала 69 750 грн/м кв.

Ціни на житло економ-класу в Києві у серпні, як і минулого місяця, знову зросли і досягли позначки 23 013 грн/м кв, показавши зростання +2,9%. Аналогічна ситуація і з житлом комфорт-класу – зростання середньої ціни в серпні на 4,8% після просідання ціни в липні. Житло такого класу в серпні можна було купити в середньому за ціною 29 946 грн/м кв.

Також зростання, але менш активне, показує і житло в найближчому передмісті Києва – середні ціни зросли на 2,1% в серпні і склали 17 738 грн/м кв.

Зростання цін в передмісті відбулося тільки за рахунок зміни цін на житло економ- і комфорт-класу, оскільки ціни на елітне житло і житло бізнес-класу в серпні залишилися без змін.

Економ-клас передмістя показав + 2,6% в ціні і продавався в середньому по 15 404 грн/м кв. Ціни ж на комфорт-клас продовжують впевнено зростати, не показавши з березня жодного місяця падіння, в серпні середні ціни знову підросли на 2,5% і склали 18 715 грн/м кв.

Написать комментарий