Экономикаagroreview.com14 июн.

Вчені розробляють пестициди на основі природних сполук

Найближчим часом практика застосування хімічних речовин у захисті рослин може буде переглянута, припускають вчені. На заміну сполук, що вже не відповідають новим реєстраційним вимогам, розробляються та запроваджуються у практику нові пестициди, зокрема й на основі натуральних сполук. Продуктивність численних плодових культур зросла саме завдяки пестицидам. Утім, чимало захисних хімічних препаратів викликають занепокоєння екологів, особливо у розвинених країнах. Аграрна галузь потребує і засобів для боротьби зі шкідливими організмами, які набули стійкості — резистентності до поширених пестицидних сполук. Наразі чимало природних сполук уже запатентовано і запропоновано для використання у рослинництві, але вони ще не є комерційно доступними. Зокрема, до перспективних фунгіцидних речовин відносять натуральні похідні стробілуринів. Ці сполуки синтезуються базидіальними грибами-колонізаторами мертвої деревини. Їхня дія полягає у гальмуванні транспорту електронів під час мітохондріального дихання грибів-фітопатогенів. Досить ефективними вважаються й нові похідні стробілуринів, зареєстровані у1997-2010 роках. Серед них – крезоксим-метил, трифлоксистробін, азоксистробін, фамоксадон і флуоксастробін. Ці активні інгредієнти входять до складу значної кількості комерційних рецептур, що застосовуються для захисту сільгоспкультур від грибних патогенів. З продуктів ферментації ґрунтового актиноміцету Streptomyces kasugaensis японські науковці виділили сполуку касугаміцин, яка активно інгібує синтез білка. Нині ця діюча речовина з’явилася на ринках Японії і США у гідрохлоридній сольовій формі. У переліку ефективних фунгіцидів рослинного походження нині – й виділені з екстракту листя рожевого маку алкалоїдні сполуки хелеритрин, протопін і алокриптопін. Перші дві мають також потужну бактерицидну дію.

💬 Последние комментарии
Игнбун Хохлов
Хохлопидар, в Кремле быдла не может быть по определению. Быдлом польские паны окрестили своих хохлатых холопов, таких как ты. А война началась с государственного переворота, который устроили дупомовные пидары.
Елена
Мяу.
Антиелена
Война началась когда пиндосы организовали и поддержали антиконституционный переворот на Украине! А в твоей сраной голове одно говно и не одной мысли. ПНХ!
Каменяр
Війна почалась тоді, коли кремлівське бидло дожило старечого маразму
Антиелена
Амэрика в твоей жопе Ленка-белка-в дырку гляделка! Вот например новость: в США уволили учителя за отказ «мяукать» в ответ ученице, которая идентифицирует себя как кошка: «Мы больше не нуждаемся в ваших услугах, если вы не можете идентифицировать себя со всеми детьми в классе», — заявили педагогу в школьном совете. Я тебе сколько раз говорил - пи@дуй у пиндосию, иди за парту и мяукай до всирачки! Вот это твой уровень! Ху!
Золотарь
Пи@дуй в военкомат, может пристрелят. А нет, так я помогу! Потренируюсь, так сказать, чуток...
Красное солнышко
Кстати, есть один очень важный момент, который упускают из виду поборники чистоты православия. Насильное крещение Руси в Киеве происходило до разделения христианской церкви. Поэтому и нельзя утверждать исконность православия для русинов.