Экономикаfbc.ua15 мар.

ВЕА попередила про загрозу наступного опалювального сезону

nk_hauz/-mvhig9qwmekyeyfmqkl.jpg

Підготовка до наступного осінньо-зимового періоду під загрозою зриву, попереджають у Всеукраїнській енергетичній асамблеї. Там пояснюють: гуртова вартість електричної енергії з початку весни нижча за собівартість її виробництва тепловими електростанціями. Відтак, підготовку до наступного сезону відкладено на невизначений період.

Як наголошується у заяві асоціації, це призведе до демпінгу та штучного комерційного профіциту при загальному дефіциті в Об’єднаній енергетичній системі. Вказано, що в деякі дні ціни на Ринку на добу наперед були на рівні – 1,05 грн/кВт година, що навіть значно нижче паливної складової під час виробництва електроенергії на теплових електростанціях. В асоціації закликають до негайного виправлення вад ринку.

Восени 2019-го втручання НКРЕКП у роботу ринку електроенергії призвело до штучного заниження гуртової ціни на електроенергію. Із жовтня 2019-го по березень 2020-го в країну надходила електроенергія за демпінговою вартістю, у результаті це призвело до мільярдних збитків вітчизняних електростанцій.

Раніше ми повідомляли, що навесні Україна почала експортувати електроенергію з «острова Бурштинської ТЕС» у європейську систему ENTSO-E.