Велика криза ще попереду. ООН пророкує дефіцит їжі у світі
Экономикаglavcom.ua17 февраля 2021

Велика криза ще попереду. ООН пророкує дефіцит їжі у світі

За прогнозами ООН, боротьба з коронавірусом та його економічними наслідками може тривати мінімум п'ять років

Люди, які живуть у бідних країнах, ризикують зіткнутися з дефіцитом продуктів через кризу, яку викликала пандемія коронавірусу. Про це попереджають дослідники ООН, пише The Guardian.

Майже в усьому світі їжа стала дорожче, а у деяких країнах - і зовсім недоступною для людей. У цьому році ситуація виглядає більш складною, ніж в минулому, зазначила спецпосланець ООН з питань Саміту із продовольчих систем 2021 року Агнес Калібата. Вона зазначила, що у багатьох людей на планеті закінчилися продукти і заощадження.

За прогнозами фахівчині, боротьба з коронавірусом та його економічними наслідками може тривати мінімум п'ять років. Вона також заявила, що необхідно утримувати ціни на низькому рівні і підтримувати доступність продуктів для людей.

Світові ціни на продукти і сировину у 2020 році побили рекорд за останні три роки. Показник виріс в грудні минулого року до 107,5 пункту, або на 2,2% у порівнянні з листопадом, коли був зафіксований найвищий рівень індексу майже за шість років.

Експерти не пов'язують зростання продовольчих цін виключно з пандемією, яка в основному привела до деяких перебоїв і затримок в поставках. За словами фахівців, цінова динаміка залежить від співвідношення попиту і пропозиції.

Нагадаємо також, що за підсумками 2020 року обсяг ВВП Японії скоротився на 4,8%. Це перше скорочення з 2009 року.

За попередніми даними ООН, світова економіка скоротилася у 2020 році на 4,3% – це максимальний спад з часів Великої депресії. МВФ прогнозує збитки світовій економіці у $28 трильйонів.

Експерти вважають, що наслідки пандемії будуть зберігатися ще довго, головним чином через підвищення рівня безробіття і скорочення капіталовкладень.

Зазначимо, у 2009 році на тлі світової фінансової кризи глобальний ВВП знизився на 1,7%, а японська економіка впала на 5,7%.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гость
    17 февраля 2021
    Чушь! всё сделано специально чтобы уменьшить численность населения
    Ответить
💬 Последние комментарии
Ями Ешав
Кстати, Игорь Коломойский, в одном из интервью для своей собственной журношлюхи Сони Кошкиной в живых цветах описывал то, что происходит на Донбассе, говорил о России и даже коммунизме... Оказывается, что он все прекрасно понимает. То есть человек, как оказалось, вовсе не дурак. Чего совершенно нельзя сказать о широких народных массах.
е
ага, вот только ты почему-то не хочешь сказать какая зарплата была в Китае, когда туда пришли как ты выражаешься западные технологии... чего стесняешься, озвучь))) Ты жаждешь чтоб к нам кто-то пришел и стал тут что-то развивать, так вспомни с чего начинал Китай.. ну? вспомнила? и какие там были условия жизни? и какая зарплата??.. Это такие условия ты хочешь для нашей страны получить для старта, а трепло?
е
Ты не оскорбляешь?? склероз опять включила??? ..и маты и оскорбления от тебя в мой адрес были и есть неоднократно... не помнишь кому что писала, записывай....и повторяю для такой альтернативно одаренной как ты: это ТВОИ СОБСТВЕННЫЕ УТВЕРЖДЕНИЯ, это ТЫ лично сама себя назвала ТУПОЙ ДУРОЙ, так что все претензии к себе...)))
е
про Вьетнам скажу тоже самое, что и про Китай, еще 10 лет назад 100 баксов были там верхом богатства.. так что если не знаешь, не показывай свою тупость... Но ты же тупое, не видишь и не знаешь, примитив одним словом..
Елена
Будешь оскоблять будем прощаться, вообще не буду тебе отвечать,я же тебя не оскорбляю.
Ен
Вломить таким вандалам,не только им,а всем,иак перед школой ил где учатся или работают,да так отметелить,чтобы до конца жизни инвалидами были,им им наказание и другим урок,впрок,и никакой пенсии по инвалидности,пусть с голоду сдыхают.
ЕЕЕ
Никак нет! Скорее - вагонами.