Экономикаagrotimes.ua8 мая

Від приморозків у ЄС можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез

nk_hauz/-m_7x-mcb-nercnzplbl.jpg

Від приморозків в Італії, Хорватії, Угорщині, Франції, Австрії та Німеччині найбільше можуть постраждати яблуні Гала, Голден та Ред Делішез. Тоді як на польських садівників хвилі холоду практично не вплинули, повідомляє SadyOgrody. 

«Нині французькі фермери стикаються з однією з найгірших погодних катастроф, – описує видання. – Експерти вже заявляють про дефіцит місцевих фруктів та необхідність збільшення імпорту. У деяких районах втрати врожаю сягають 100%. Не допомогли і зусилля хорватських садівників, які намагалися захистити свої сади від несприятливих погодних умов. Незважаючи на напружені зусилля та використання сучасних методів захисту від замерзання, багато рослин не вдалося врятувати. Мінусові температури також вплинули на фруктовий сектор в Італії. Господарі, щоб захистити свої дерева від морозів і підвищити температуру в садах, навіть розпалювати багаття, але італійські садівники погоджуються – шкода була і є неминучою. Фруктові дерева в Іспанії також постраждали від морозів, але найбільше втрат на мигдалі та винограді». 

Шкода, заподіяна приморозками, проявляється, серед іншого, у пошкоджених бутонах, а пізніше і гіршій якості яблук. Плоди матимуть менш щільний м’якуш та більшу кількість дефектів.

На думку експертів,Польщі не загрожує неврожай, але деякі види яблунь, можливо, постраждали особливо сильно. Серед сортів, чутливих до заморозків є Гала, Голден Делішез та Ред Делішез.

У Польщі опадів не було в січні та лютому, але через дощовий початок весни ґрунт набрав вологи, що дає садівникам надію на меншу посуху, ніж у попередні роки. 

«Це буде особливий рік, якщо зважати на те, що відбувалося в Західній Європі та на Півдні за останні дні. Оцінки збитків жахливі, але оптимістичні з точки зору польського виробництва. Якщо тільки наше виробництво не буде заморожене в травні, це буде добре», – пояснює Емілія Левандовська з компанії Fruit-Group.

💬 Последние комментарии
Гость
И каждому своё в жизни.
наблюдатель
Жизнь прожить - не поле перейти. Знаем и об этом.
гость
Дожили.
Макс
А ведь "население, состоящее из русских, румын, молдаван, греков, цыган, гагаузов, болгар, училось жить отдельно от Киева. Результаты с точки зрения унитарного государственного устройства современной Украины катастрофические" ;. … а неоправданная "украинизация сеет вражду и ненависть между многонациональным населением". … "Украинский язык не является самостоятельным языком и представляет собой наречие составляющее 70% русских, 12%румынских, 12% польских слов. А остальные производные венгерских, австрийских, литовских слов! Украинский не более чем диалект или патуа": (патуа (раtois)обозначает локально ограниченную речь определённых групп населения, главным образом сельского".
наблюдатель
И Украина осталась должна жителям "ДНР" и "ЛНР" более 77 миллиардов гривен пенсий
Гость
И если поживём... и как-то так.
Макс
И однако (до нынешнего времени) для православных верующих Задубровки этот циничный политический фарс обернулся горем, кровью и слезами.