Экономикаnews.finance.ua14 окт.

Віддати в приватні руки: скільки держбанків має бути в Україні

Ухвалена Верховною Радою Програма діяльності уряду, зокрема, передбачає зниження частки державних банків до 20%. Зараз цей показник в Україні становить більше ніж 50%. Якщо взяти до уваги дані Національного банку України, згідно з якими обсяг проблемних кредитів в держбанках (без ПриватБанку) становить 49%, а в приватних та іноземних – 20,2%, то “приватник” здається кращим управлінцем. Але на питання, яка частка держави оптимальна в банківській системі, в економічній теорії немає чіткої відповіді. “Поріг в 20% встановлений суб’єктивно. В економічній теорії немає такого. На мою думку, є думки роздержавити деякі банки, і вже під це підганяють обґрунтування, нормативно-правові акти”, – вважає директор Інституту фінансового контролінгу КНЕУ Олег Терещенко. Член ради Національного банку України Василь Фурман зазначає, що концентрація держави на 50% банківського ринку була радше вимушеним заходом, тому подальша приватизація є закономірною. “Згідно зі стратегією реформування держбанків, передбачено або повний продаж деяких державних банків, або частковий продаж – коли держава зберігає контрольний пакет акцій, а частина продається приватним інвесторам. Це нормальна практика, – зазначає Фурман. – Ефективність держбанків – це велике питання сьогодні”. За його словами, приватизація спричинить не тільки оздоровлення фінсектору, але і допоможе вберегти бюджетні кошти. “Входження приватних інвесторів дасть можливість зробити ці банки більш ефективними, більш прозорими, більш прибутковими. Тільки протягом п’яти років держава інвестувала в підтримку держбанків сотні мільярдів гривень, а це гроші платників податків”, – додав він.

💬 Последние комментарии
Елена
А по себестоимости никто не продаёт,ты же лучше экономику знаешь,а на развитие,а на поддержание,а на налоги? тоже все идёт,к тому же это двигатели прогресса и за себя не забывают,это же твои кумиры,не мои,есть спрос , будет и цена такая, будет много газа,цена упадёт.
Каменяр
Меня вчера кололи галлоперидолом … не помогло
Каменяр
Сосу на краковском рынке у правого входа за 2 злотых или харчи . Хероям - скидка
Гость
Каменяр- пидарас ! Способен только польскую парашу сьорбать !
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там (прим. моё – ПОДДОНКА!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало!
Гость
Ленка Шмуля сосалка с придорожной канавы, ты чего падла расфилосовствовалась ? Твой удел жевать кизяки и сосать польский вонючий хуй ! Марш на смену на окружной! Может дочка твоя до бандерши там дослужиться !
----
отрицать этого нельзя, даже глупо...