Экономикаagroreview.com21 дек.

Виділяти кошти наперед: аграрії пропонують європейський підхід до держпідтримки будівництва ферм

nk_hauz/GFQzhoonR.jpeg

Виділяти кошти на будівництво та реконструкцію с/г об’єктів (тваринницьких ферм та комплексів, рибних господарств, доїльних цехів та пасік) до їх будівництва, а не після – таку ініціативу заступник голови ВАР Михайло Соколов озвучив в ході обговорення пропозицій до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників».

«У нас в країні немає такого виду державної підтримки, коли ми виділяємо кошти на будівництво ще до початку будівництва. Однак, якщо ми звернемось до практики Європейського Союзу, то там затверджують проєкт і виділяють кошти на його будівництво ще до початку. І виходить, що людина, яка немає в достатньому розмірі коштів, щоб розпочати будівництво та створити новий об’єкт, таку можливість отримує. І в Європейському Союзі саме це є основною державною програмою підтримки будівництва нових підприємств. В нас же навпаки: ми спершу будуємо, якщо є на це гроші, а потім вже отримуємо компенсацію. Ми пропонуємо змінити цей підхід і надати можливість робити так, як у Європейському Союзі», — сказав заступник голови ВАР.

Як зазначив, Михайло Соколов, це зробить ситуацію більш передбачуваною для тих, хто звертається за державною підтримкою. Адже вони з самого початку будуть розуміти, скільки коштів отримають. Це розширить можливості тих, хто лише починає справу або малих підприємств, які не мають коштів, щоб спершу профінансувати будівництво, а потім отримати компенсацію.

«Така ініціатива покращує бюджетне планування, однак, потребує деяких організаційних змін. Передусім має бути зроблений проєкт і він робиться за кошти розробника – тієї особи, яка звертається за держпідтримкою. Потім приймається рішення, виділяються кошти, в тому розмірі, в якому дозволяє бюджет, і вже потім починається будівництво. І це краще, бо ми не будемо стикатись з ситуацією, коли хтось щось побудував, розраховує на компенсацію у 30% чи 50%, а отримують, приміром, 15%. Такий процес легко проконтролювати. Адже банк віддає кошти навіть не тим, хто звертався за підтримкою, а тим, хто виконує роботи. І якщо кошти використовують неналежним чином, за це передбачена відповідальність», — пояснив експерт.

Наразі обговорення пропозиції ВАР продовжуються.

💬 Последние комментарии
ALWAS
Оставим в покое мусульман, у нас своих проблем хватает. Гривня стремительно падает. А зелёная энергетика крайне убыточна. Как ВЭС, так и СЭС. Попытка учить Всевышнего, и не более. Для Украины и не только вижу выход в промышленном коноплеводстве. Она должна потеснить рапс и подсолнечник. Даст толчок машиностроению, металлургии, животноводству, лёгкой и пищевой промышленности. И многому другому. Почему же это растение в немилости ? Наберите "Заговор- марихуана". Тогда узнаете.
е
Т.е. то что ты ссышь ответить за свои слова ты согласна?))) и в чем я бедный? В том что ТЕБЕ брехать не даю?)))
е
Т.е. ты ПРОДОЛЖАЕШЬ утверждать что мясом холодильник у тебя был набит, тем что СВОБОДНО продавалось в магазине? Брехать не надоело?
Кошелек или жизнь
Демократы или республиканцы?
е
Шо таким как ты афганцы помогают с демографией?)) как раз из Афгана вместо украинцев полный самолёт привезли.....тем более что ты воевать собрался, так ведь воин диванный?
Елена
(((((бедный е, бедняга.
Елена
Ворованного ничего не было,это наклёп Веселого Роджера.