Відтепер не всіх військових звільнятимуть від сплати відсотків та штрафів за кредитами
Экономикаarmyinform.com.ua15 мая 2021

Відтепер не всіх військових звільнятимуть від сплати відсотків та штрафів за кредитами

Відповідні зміни до законодавства були ухвалені наприкінці квітня і 23.04.2021 року набрали чинності.

Раніше ст. 14 п.15 Закону  України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» було передбачено, що всім військовослужбовцям та резервістам у період дії особливого періоду, який і наразі триває, штрафні санкції, пеня, а також проценти за користування кредитом не нараховувалися.

Тобто цією пільгою могли скористатися усі військовослужбовці та військовозобов’язані під час проходження військової служби.

Водночас у новій редакції Закону  України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» таке право залишили лише для військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та армійців, які проходять військову службу і є учасниками АТО/ООС. Вищезазначеною пільгою вже не можуть скористатися строковики та військові, що проходять військову службу, але не виконували завдання на Сході України.

– Тут також має місце принцип незворотності законодавства в часі, і це передбачено ст. 58 Конституції України, коли нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Тобто, на практиці, військовим, які мали пільгу щодо звільнення від сплати процентів та інших санкцій за кредитами і в подальшому її втратили, пільгове нарахування буде діяти до часу ухвалення нового законодавства, зокрема до 23.04.2021 року, а надалі вже на загальних підставах. Для решти військових все залишається, як і було. Одночасно банки можуть уже  як підтвердження витребувати довідки, які засвідчують  перебування в АТО/ООС, − розповів експерт із військового права Олександр Порва.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Громче всех на базаре кричит – «Ловите Вора!» – это сам Вор!» Вот это Шмуля мразь ТУПАЯ - тоби народный приговор – захистник ты своих запизденцев - убийц детей! Ты уже забыл тварь, как ты тут писал – шо Беркут сам соби пиджигал? Как сами соби сжигали у Одессе? Як сепары по своим домам пуляли и своих детей убивали! Гиля тебя ждёт гиля, а не Сибирь!
Будь готов
Эскадроны смерти называется. Что-то типа ИГИЛ.
Елена
С избранием,не с изображением выше опечатка.
Елена
Поздравил с изображением Петра Алексеевича,а значит признал, это было так,а разве Россия разорвала дипотношения с Украиной?нет, может она с она с Украиной не торгует? торгует, может она не платит Украине за перекачку газа?,платит.и так очень много всего.
Елена
Настоящий рагуль это как всем известно Роджер,рагуляка чистопородный,со знаком Знатный рагуляка Первой степени ☝️,он может и костюм одеть,фрак,но в душе́ он рядом со свынями хрюкает и пукает,хе.дно.
ТУТ БАЧУ ТУТ НЭ БАЧУ
А то что эти ,,болельщики,, на улицах Румынии кричали экстремистские и фашистские лозунги и призывали к убийству людей, мид украины не взволновало?
Хрущев в помощь
Запад понимает, что усатого горца больше нет и не будет. Тупые ост-балты сами все просрали. Сильный побеждает слабого. Время расплаты.