Экономикаagrotimes.uaJun 17

Villa Milk запустила роботизовану ферму на Вінниччині

nk_hauz/-m9zrblliwzfehnhlbov.jpg

ТОВ Villa Milk (Вінницька область) ввело в експлуатацію роботизовану ферму.

Тут встановили обладнання компанії «ДеЛаваль» VMS V300, яке наразі не має аналогів ані в Україні, ані на пострадянському просторі, як запевнив співзасновник Villa Milk, директор агрофірми «України – О» Михайло Федчишен.

На комплексі працює два роботи, уточнив він. Усі виробничі процеси на фермі повністю автоматизовані, керувати ними можна як безпосередньо на місці, так і віддалено. Робот-дояр обладнаний контрольною функцією InControl, яка фіксує великий обсяг даних від кожної корови під час кожного доїння, обробляє їх, аналізує і передає у вигляді візуальних звітів.

Таке обладнання дозволяє отримати молоко найвищої якості.

Корови на фермі перебувають на безприв’язному утриманні, вода та їжа доступні їм цілодобово, а акомпанементом звучить класична музика.

Тваринницький комплекс розрахований на 144 голови дійного стада.

«За використання сучасної системи доїння надої від кожної корови збільшилися на 1,5-2 л, – зазначив Михайло Федчишен. – Сьогодні продуктивність становить у середньому 30 л на добу. Тобто загальна потужність цього комплексу – понад 4 тонни молока».

Роботизована ферма – це другий комплекс Villa Milk. Першу – напівзруйновану – молочну ферму повністю модернізували у 2015 році. Дійне стадо наразі нараховує 275 корів, а загальне поголів’я ВРХ – 660 голів.

За словами Михайла Федчишена, у майбутньому компанія має намір вийти на 360 голів дійного стада. «Адже маємо ще два напівзруйновані приміщення, які в перспективі плануємо відремонтувати і перетворити на сучасні автоматизовані ферми», – зауважив Михайло Федчишен.

Молоко з роботизованої ферми потрапляє на переробний завод Villa Milk, що розташований за 60 м. Він випускає понад 20 найменувань молочної продукції під однойменним брендом.

Як повідомлялося, агрофірма «Маяк» планує побудувати роботизовану ферму.