Вітчизняний часник вирощують ситуативно
Экономикаagrotimes.ua06 ноября 2020

Вітчизняний часник вирощують ситуативно

Несистемні виробники міняють культури залежно від кон’юнктури ринку, через що часниківництво в Україні розвивається нестабільно, вважає Анна Морозова, cпівзасновник компанії «UkrUP» – кооперації промислових виробників часнику в Україні.

Про це повідомляє Agravery.

«Досить часто фермери працюють ситуативно: якщо не продав врожай, не зберіг його — йдуть в іншу культуру, – сказала Анна Морозова. – Сьогодні в Україні є пул виробників, які вирощують часник більше п’яти років. Чим більше таких господарів — тим стабільніше розвивається культура». 

Але працювати на цьому ринку дуже непросто. Нагадаємо, переважна більшість часнику, що продається в Україні, імпортується з Китаю. На цю країну припадає 70-80% світового виробництва часнику. Цього року в Китаї закладено на зберігання рекордну кількість продукції –  4,46 млн тонн, що на 30% більше, ніж торік. Ціни на часник там знижуються. Наприклад, червоний гібридний часник, що має головки діаметром 5,5 см коштував $0,70/кг, а до 10 жовтня подешевшав до $0,64/кг. Це значно нижчий рівень цін, ніж минулої осені: $1,13/кг.

На думку експертів галузі, збільшення виробництва часнику в цьому сезоні випередило попит, що природно призвело до зниження цін. Середні закупівельні ціни на свіжий часник становили $0,36/кг, що є значним падінням минулого року.

Коли на початку 2020 року Китай закрився на карантин COVID-19, ринок часнику зазнав бурхливих змін. Оскільки Китай є найбільшим виробником часнику, величезний дефіцит вразив ринки у всьому світі. На щастя, зараз ринки в основному стабілізувались.

Написать комментарий