Вплив рекордних інвестицій на валютний курс: оцінка ринку та прогноз
Экономикаua.news16 июня 2021

Вплив рекордних інвестицій на валютний курс: оцінка ринку та прогноз

Внаслідок активізації розміщень в українські цінні папери з боку іноземних інвесторів, підсумком аукціону минулого тижня стало збільшення портфеля нерезидентів, який виявився найбільшим одноденним приростом 2021 року з вересня 2019 року.

Відсутність обмежень на розміщення нових п’ятирічних облігацій може продемонструвати черговий рекорд за обсягом інвестицій. Про це повідомляють аналітики ICU.

Активізація нерезидентів на ринку ОВДП стала ключовим фактором укріплення гривні в червні 2021 року, особливо минулого тижня, йдеться в повідомленні. Цього тижня інвестиції нерезидентів триватимуть, відтак курс гривні може поступово посилюватися в напрямку 26.5 грн/дол., зазначають в ICU.

Ми вирішили висвітлити тенденції на борговому ринку та їх вплив на кон’юнктуру валютного ринку.

Рекордні розміщення нерезидентів

В підсумку минулого тижня нерезиденти здійснили розміщення в нові облігації майже на 8,5 млрд грн, з яких за підсумками аукціону зарахували на їхні рахунки в день розрахунків – 6 млрд грн. Відтак можна припустити, що загалом нерезиденти могли викупити понад половину всіх розміщених гривневих облігацій минулого тижня: більшість у середу, а частину на відкритому (вторинному) ринку у четвер та п’ятницю.

По завершенню успішного розміщення минулого тижня та встановлення ставки купону за новим випуском Міністерство фінансів змінило графік аукціонів, додавши п’ятирічні облігації на завтрашній аукціон та на наступний вівторок, тобто сьогодні. Варто зазначити, що обмежень на ці облігації не анонсовано, а навпаки, Мінфін встановив обмеження за річними та півторарічними випусками облігацій.

Значні обсяги первинних розміщень обернулися збільшенням торгів на вторинному ринку до 12.5 млрд грн з 4.9 млрд грн тижнем раніше, із майже незмінною кількістю угод, зазначають в ICU.

Найбільшу кількість договорів (81), було укладено з ОВДП з погашенням у травні 2024 року на загальну суму 2,3 млрд грн, а найбільший обсяг торгів з облігаціями був з погашенням у липні 2022 року на суму 2,6 млрд грн.

Стосовно дохідностей ОВДП, то за даними Нацбанку середньозважені дохідності угод з ОВДП на вторинному ринку становили наприкінці тижня 8,2-13,2% річних, істотно не змінившись у порівнянні з минулим тижнем.

Рисунок 1 – Первинний ринок ОВДП

Джерело: НБУ.

Аналітики ICU очікують, що високий попит на нові цінні папери, який не було задоволено в повному обсязі, може частково повернутися, а також доповнитися новими заявками як з боку нерезидентів, так і українських інвесторів.

Рисунок 2 – Обсяг угод за номінальною вартістю на вторинному ринку ОВДП, млрд грн

Джерело: НБУ.

Водночас обмеження обсягів пропозиції коротших випусків можуть посприяти зниженню відсоткових ставок за ними й звуженню попиту на довші терміни обігу. Відтак аналітики прогнозують зростання попиту на нові п’ятирічні папери не менше ніж обсягом 5 млрд грн, а також чималий попит на аукціоні від нерезидентів.

Варто зазначити, завтра (16.06.2021 року) має бути здійснена виплата за ОВДП в обсязі понад 17 млрд грн, зокрема 14 млрд грн основної суми боргу.

В ICU очікують, що погашення ОВДП будуть рефінансовані, і найбільш ймовірно, що чисте фінансування бюджету буде ще збільшене коштом нових позик, особливо від нерезидентів.

Нова підтримка гривні

Як зазначено вище, попит з боку нерезидентів на ринку ОВДП став ключовим фактором укріплення гривні. Упродовж поточного тижня інвестиції нерезидентів триватимуть, тож поступове посилення гривні до позначки 26.5 грн/дол. цілком імовірне. Такими є очікування аналітиків ICU.

Внаслідок купівлі на 8.5 млрд грн нових ОВДП у свій портфель нерезидентами виходили з продажем валюти на ринок, розширяючи пропозицію, відтак ще більше зміщуючи баланс валютного ринку на користь пропозиції.

Продаж валюти з боку нерезидентів міг відбутися заздалегідь, з метою участі в аукціоні. Це змусило Нацбанк виходити з інтервенціями з метою викупу валюти майже на щоденній основі. У підсумку тижня обсяги викупу валюти на ринку становили $375 млн, тобто більше, ніж до цього з початку 2021 року.

Варто зазначити, попри масштабні інтервенції з боку Нацбанку, гривня продовжила посилюватися дуже стрімко. За минулий тиждень гривня укріпилася на 1% до 26.97 грн/дол, а з початку року на 5,2%, зазначають в ICU.

Це дає підстави аналітикам ICU очікувати, що внаслідок продажу нерезидентами упродовж поточного тижня ще 200-300 млн дол для фінансування участі аукціоні, що збільшить тиск на курс і посилюватиме гривню.

В ICU зазначають, ситуація на глобальних фінансових ринках наразі залишається сприятливою для країн, що розвиваються, на тлі збереження ультрам’якої політки Федрезерву та зниження дохідностей на казначейські папери США.

Окрім цього, умови торгівлі на світових товарних ринках продовжують надавати підтримку національній валюті. Також населення витрачає влітку більше коштів на відпочинок всередині країни через обмеження в закордонному туризмі через карантинні обмеження, що зменшує попит на імпорт та відповідно на іноземну валюту. Тому аналітики прогнозують, що курс гривні укріплюватиметься й надалі, та рухатиметься в бік 26,5 грн/дол до кінця червня 2021 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
И тут ты Шмуля тварь брехливая, как обычно СОВРАЛ!!! Не такая была фраза и не те суммы и не проценты! МУДАК ТЫ ПРОДАЖНЫЙ - гивномётчик жидоxoxлячий - фекалия своего народа! "Путин заявил, чтo из денег выделенных на бoрьбу с кoвидoм, чиновники украли всегo 10%, чтo сoвсем немнoгo…" Там не триллионы казёл ты ванючий, а миллиарды! Ошибся ты чуток в ТЫСЯЧУ раз! Смокчи и дальше пиндосов фуй! А шо ты про воровство на Украине - ни ГУ-ГУ? Как там Продан? Сидит за 800 млн грн спиСженных? Ага сидит, насвоей вилле в Италии пид городом Комо! Сала ворам-керивникам и их сосунам пропа_Хандонам хунты!
Луна-2
Откуда ты знаешь что не вывозили?Вывозили через дипломатические каналы те же доллары -мне рассказывали ..И в швейцарские банки вкладывали .. Они же знали что в конце 80-х начале 90-х СССР рспадется.. -вот и готовились..
Весёлый Роджер
Ось то да! Это ты к чему, шо если вещь в социалистическом государстве переехала с гос.склада у хату кладовщику - то это просто смена места хранения? КРУТО ты выкрутился! Хотя думуваю, шо в то время, ОБХСС бы тебе не поверил и впаял тебе срок на всю катушку! А при Сталине - это стенка!!! То есть ты не воровал вещи, а тильки брал их на ответственное хранение у свою хату? Так? Это типа долговременного бесплатного лизинга? А ящики тушенки и сгущенки, ты просто брал на дегустацию и маркетинговые исследования рынков сбыта? Так мудак?
Луна-2
Напугает заяц волка Что пойдет он на Восток только вот не будет толка Ведь погибнет весь росток.... запад не отпустит Украину. Он ее не полностью ограбит И врагом своим Китай считая. Вновь на Украину связь наладит.
Елена
А при том тогда не вывозили из страны, чуешь разницу?
Отож
Эстонцы не выговаривают Б,Г и Д. Н.п.: "не тай пок" это "не дай Бог". И анекдот. Едет в авто эстонец. Увидал свежую коровью лепешку,остановился и сгреб ее в носовой платок со словами: "приКотится!" Через неделю едет через то же место,выходит из авто и со словами "не приКотилось" вытряхивает лепешку.Вот такой тормозной менталитет
Отож
Давно пора нас рать на МВФ и повернуться к Китаю ради дешевых и главное - без условий кредитов. Так ведь обделались с "Мотор-Сичью". Простит ли Си такую пакость - вот в чем вопрос!