ВР хоче збільшили ПДВ з 20 до 24%
Экономикаbusinessua.com16 мая 2021

ВР хоче збільшили ПДВ з 20 до 24%

У Верховній Раді обговорюють ідею підвищення податку на додану вартість до 22-24%. В Україні ПДВ нині становить 20%.

Як здорожчають українські товари, якщо підвищать ПДВ, залежатиме від моделі, яку оберуть у парламенті. Правильною була б багатоступенева модель – підняття базової ставки ПДВ з паралельним запровадженням пільгових ставок податку (5-10%) на соціальні товари. Зокрема, на овочі, фрукти, цукор, олію, хліб. У цьому випадку ціни на соціальні товари можуть навіть знизитися. У разі збільшення ставки ПДВ за всіма чи окремими групами товарів вартість товарів зросте автоматично, пише ТСН.

В Угорщині податок на додану вартість становить 27%, Швеції, Хорватії та Данії - 25%, Люксембурзі - 17%, Мальті - 18%, Німеччині та Румунії - 19%, Швейцарії - 7,6%.

"Зараз ПДВ в Україні втратив функцію бюджетоутворюючого податку. Щороку рівень доданої вартості в українській економіці поступово знижується. В нас спрощується профіль економіки - переходимо до звичайної сировинної моделі. Тобто експортуємо переважно сировину, яка видобувається з надр, або аграрну - переважно технічні монокультури. Постійно проходить процес деіндустріалізації. Відповідно, зникає економічна база для податку на додану вартість", - розповів економічний експерт Олексій Кущ.

Найочевидніша мета збільшення ПДВ - зібрати з платників додаткові кошти для латання дірок у бюджеті, вважає експерт. Наслідком підвищення податку буде зростання тіньового сектора економіки та контрабанди. Також це негативно вплине на внутрішнє виробництво. Ціни на товари зростуть.

3 комментария

Написать комментарий
 • см
  16 мая 2021
  уху ели?
  Ответить
  • е
   16 мая 2021
   см
   нет, они ей нас кормить собираются..
   Ответить
 • 3020
  17 мая 2021
  Очко своё дырявое пусть подлатают, штопаные.
  Ответить