Экономикаwww.unian.uaOct 30

З січня 2021 року в Україні може зникнути легальний ринок вейпінгу – учасники ринку

nk_hauz/-mkq_qq5fwlcndom8fjy.jpg

Вже з нового року всі рідини, що використовуються в електронних сигаретах, повинні обов'язково мати акцизну марку і обкладатися акцизним збором. З січня 2021 року в Україні може зникнути легальний ринок вейпінгу через технічні нюанси Закону 466-ІХ, згідно з якими, вже з нового року всі рідини, використовувані в електронних сигаретах, повинні обов'язково мати акцизну марку і обкладатися акцизним збором, повідомляють в українській громадській організації "Союз вейперів".

"Цей закон спрямований суто на ліквідацію такої ніші як вейпінг і електронних сигарет в цілому. Він пролобійований тютюновими компаніями, які отримують з цього безпосередню вигоду. У нашій індустрії немає таких грошей, щоб лобіювати законопроекти, у нас мільярди не обертаються. У нас є дрібні виробники, доходи яких не перевищують 100 тис.грн на рік, вони собі цього не можуть дозволити", - зазначив у коментарі УНІАН директор "Союзу вейперів" Олександр Гордійко.

За його словами, закон не містить перехідних положень, які дали б можливість заздалегідь купити акцизні марки та сплатити акцизний податок.

У разі, якщо не врегулювати ситуацію, що склалася, вже з нового року рідини для електронних сигарет виростуть в ціні більш ніж утричі.

"На цей час флакон рідини на 60 мілілітрів коштує 120 грн. З 2021 року людина повинна буде заплатити тільки 180 грн акцизу, не рахуючи саму рідину. Вийде флакон за 300 грн – подорожчання утричі. Уявіть, якщо сигарети за один день подорожчають в три рази, - сказав Гордійко. - Індустрія хоче працювати легально, ми готові працювати в білу. Є документи на складові. Але цей закон повністю вб'є індустрію. Дев'яносто відсотків виробників або закриються, або підуть в тінь, і держава не отримає нічого".

У такому випадку, за попередніми підрахунками експертів галузі, український бюджет недоотримає понад 1 млрд гривень, держава втратить можливість регулювати ринок електронних сигарет, а малий бізнес зазнає чималих фінансових втрат і, ймовірно, більшість підприємств у цій сфері збанкрутують.

"Ми за те, щоб акциз на рідини для вейпінгу прирівнювався до сигаретного акцизу і становив 1456 грн за літр нікотиновмісної рідини. Ми за те, щоб прибрати акциз з рідин, що не містять нікотин, оскільки це суперечить здоровому глузду. Ми наполягаємо на тому, що рідина без нікотину не відрізняється за складом від крему для рук або рідкого мила, так чому ми повинні платити акциз за гліцерин, який не є наркотичною або психотропною речовиною?",- підсумував експерт.

Як повідомляв УНІАН, згідно з результатами дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, в Україні частка курців електронних сигарет чоловіків серед всіх курців у 2020 році в порівнянні з 2019 роком збільшилася до 6,4% з 3,9%, частка жінок, що палять – до 13,2% з 5,8%.

💬 Последние комментарии
Луна- 2
Он может и не рад ..но отвечать за базар если уж поднял эту тему он должен .Добрый вечер,сударь!
е
т.е. ты ОПРАВДЫВАЕШЬ убийства, пытки, изнасилования если они совершены против людей не поддержавших твои майдановские идеи???ну ты и мразь.... В порядке вчинення говоришь, ок: КТО ответил за захват обладминистраций и складов с оружием совершенных до и во время Майдана??? Ну давай, рассказывай..все как ты хотел, в порядке вчинення..НУ???
Луна -2
Да , что вы говорите? Народ -есть единственным источником власти.Хорошо - тогда почему свергли законную власть Януковича? ПОчему пошли на поводу у посла США, КОТОРЫЙ, Все это готовил ? И ДАВАЛ ДЕНЬЖАТ НА ПРОВЕДЕНИЕ майдана7 ведь хорошо известно что каждая революция требует подпитки в виде денег, почему сейчас нет майдана?Думаете что люди молчат что им нравится все это-Ошибаетесь.Просто тупо нет денег на проведение Майданов .и США молчат , потому .что их устраивает все что происходит в стране -Они своей цели достигли .
е
да он уже сам не рад что поднял эту тему, уважаемая..)))
А НЕ ТЫ ЛИ УБИВАЛ. "кАМЕНЯР"?
Ты так подробно описываешь это событие, как будто сам при этом присутствовал! Такие подробности описать мог только очевидец преступления (а было ли оно?)! Наверняка это преступление совершили украинские фашисты батальона "Айдар", возможно, ты и убивал мальчишку!!!
Луна -2
Знаешь я читала что Янукович может и подписал бы документы об ассоциации с ЕС.но перед тем как подписать, он посоветовался с Умными людьми, КОТОРЫЕ ЧИТАЛИ КАЖДУЮ СТРОКУ ОЧЕНЬ ВНИМАТЕЛЬНО, и отказался подписывать -Но это же не преступление -не правда ли? А почему отказался?Да потому, что там был пункт о окончательном закабалении Украины со стороны ЕС.видишь ли, ты даже не знаешь о чем пишешь .
Луна- 2
Извини а он что незаконно пересек границу? и какую же? Чтобы его депортировать? Как -то не вяжется..Чтобы Янукович пересек границу ,Не имея договоренности с Россией..И еще -с Дона выдачи нет !