Экономикаprm.ua31 янв.

ЗА УМОВИ ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ З МВФ: НАЦБАНК НАДАВ МАКРОПРОГНОЗ ДО 2022 РОКУ

nk_hauz/-lzr-vknt9xeynlc1fyv.jpg

Економічне зростання прискориться з 3,3% у 2019 до 3,5% у 2020 році, а в наступні роки становитиме близько 4%.

Такий прогноз дає Національний банк України.

"Прискоренню темпів економічного зростання сприятиме пом’якшення монетарної політики. Високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним рушієм економічного зростання. Водночас внесок чистого експорту у ВВП і далі буде від’ємним через значні потреби реального сектору економіки в інвестиційному імпорті", - зазначає пресслужба.

За прогнозами Нацбанку, у 2021–2022 рр. інфляція становитиме 5%±1 в.п., що відповідає середньостроковим цілям регулятора.

У 2020-2022 рр. дефіцит поточного рахунку коливатиметься на рівні 3-4%. "Розширення дефіциту буде пов’язане, зокрема, з високими обсягами інвестиційного імпорту і зниженням надходжень від транзиту газу. Водночас це компенсуватиметься суттєвішими надходженнями капіталу до приватного сектору в результаті поліпшення інвестиційного клімату", - вважають у Нацбанку.

Регулятор підкреслює, що основним припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з МВФ. Він очікує укладення нової програми співпраці з Фондом у найближчі місяці - після схвалення Верховною Радою України необхідних законопроєктів. "Завдяки новій програмі з МВФ, офіційним залученням та збереженню інтересу нерезидентів до ОВДП збережеться щорічне зростання міжнародних резервів України, попри період пікових виплат за зовнішнім державним боргом. У 2020 році вони перевищать 29 млрд дол. США і продовжать збільшуватися у 2021-2022 роках", - вважають експерти НБУ.

Серед ризиків НБУ виділяє не тільки відтермінування нової програми з МВФ, а й наслідки рішень українських судів щодо відповідальності та зобов’язань ексвласників неплатоспроможних банків перед державою.

Нагадаємо, НБУ з 31 січня знизить облікову ставку до 11% річних.

У спільній заяві Ради асоціації Україна-ЄС Україна взяла на себе зобов'язання притягнути до відповідальність винних у розкраданні "ПриватБанку" і захистити свободу преси.

До того повідомлялося, що МВФ очікує на прийняття Верховною Радою законопроєкту №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення та законопроєкту №2571 про гарантії неповернення збанкрутілих банків колишнім власникам.

💬 Последние комментарии
3020
Каменяр вообще до пенсии не доживёт, вырвут его паганый язык через жопу.
3020
Ну, забалтывать проблемы можно будет лишь только до Пекинской олимпиады. А там, договорятся уже между собой взрослые дядки.
3020
Во люди бюджет пилят, договариваются о том, чего никогда не будет, зная это наверняка.
3020
Да, а Уляна, мать её, Супрун, утверждала, что подорожник лечит от всех болезней. Вот её бы вам, в качестве министра кабыздохохранения Пиндостана, никаких таблеток не нужно.
3020
Исламист, совершающий намаз на специальном коврике в здании Кремля, на фоне красных звёзд и двухглавых орлов? Герберт Уэльс, нервно ворочается в земле. Зыгарь, не о том, ты, пишешь!
3020
Андерсон, мужик, гигант секса. Это ж надо, трахнул, 1050 человек в причинное место и одного Каменяра в мозг, и с момента его смерти в 2008 году до настоящего времени, все что, были довольны? Удивительно жадные и одновременно некчемные людишки. Но все в целом театр абсурда, на самом деле, крах Райх Америка.
Это ваша вина, украинци!!!
украинци! вы ответственны за тех, кого наскакали!