ЗА УМОВИ ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ З МВФ: НАЦБАНК НАДАВ МАКРОПРОГНОЗ ДО 2022 РОКУ
Экономикаprm.ua31 января 2020

ЗА УМОВИ ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ З МВФ: НАЦБАНК НАДАВ МАКРОПРОГНОЗ ДО 2022 РОКУ

Економічне зростання прискориться з 3,3% у 2019 до 3,5% у 2020 році, а в наступні роки становитиме близько 4%.

Такий прогноз дає Національний банк України.

"Прискоренню темпів економічного зростання сприятиме пом’якшення монетарної політики. Високий рівень приватного споживання та інвестицій залишатиметься основним рушієм економічного зростання. Водночас внесок чистого експорту у ВВП і далі буде від’ємним через значні потреби реального сектору економіки в інвестиційному імпорті", - зазначає пресслужба.

За прогнозами Нацбанку, у 2021–2022 рр. інфляція становитиме 5%±1 в.п., що відповідає середньостроковим цілям регулятора.

У 2020-2022 рр. дефіцит поточного рахунку коливатиметься на рівні 3-4%. "Розширення дефіциту буде пов’язане, зокрема, з високими обсягами інвестиційного імпорту і зниженням надходжень від транзиту газу. Водночас це компенсуватиметься суттєвішими надходженнями капіталу до приватного сектору в результаті поліпшення інвестиційного клімату", - вважають у Нацбанку.

Регулятор підкреслює, що основним припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з МВФ. Він очікує укладення нової програми співпраці з Фондом у найближчі місяці - після схвалення Верховною Радою України необхідних законопроєктів. "Завдяки новій програмі з МВФ, офіційним залученням та збереженню інтересу нерезидентів до ОВДП збережеться щорічне зростання міжнародних резервів України, попри період пікових виплат за зовнішнім державним боргом. У 2020 році вони перевищать 29 млрд дол. США і продовжать збільшуватися у 2021-2022 роках", - вважають експерти НБУ.

Серед ризиків НБУ виділяє не тільки відтермінування нової програми з МВФ, а й наслідки рішень українських судів щодо відповідальності та зобов’язань ексвласників неплатоспроможних банків перед державою.

Нагадаємо, НБУ з 31 січня знизить облікову ставку до 11% річних.

У спільній заяві Ради асоціації Україна-ЄС Україна взяла на себе зобов'язання притягнути до відповідальність винних у розкраданні "ПриватБанку" і захистити свободу преси.

До того повідомлялося, що МВФ очікує на прийняття Верховною Радою законопроєкту №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення та законопроєкту №2571 про гарантії неповернення збанкрутілих банків колишнім власникам.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ЖДЁМ ПРОДОЛЖЕНИЯ
ВИКТОР ПЕРЕСТУКИН ЖДЁТ ОТ уКРОВ ЗАДАЧКИ ПРО ПОЛТОРА ЗЕМЛЕКОПА И ПЛОТОЯДНУЮ КОРОВУ! 30-2=18 и БЕЛЫЙ МЕДВЕДЬ УЖЕ БЫЛИ. уКРЫ ПО МУЛЬТФИЛЬМАМ УЧЕНИЕ ПРОХОДЯТ?
Весёлый Роджер
Луночка чаривница, ну ту же бачишь шо нима никакой взаимости ы ны будэ! Тем более я ортодоксальных взглядов на життю, тай гэту гей Эуропу не приемлю генетично! Но Это жэ ужас, за 10л палева, он продаёт себя на заправке и без кассы. Как низко он пал!
Луна-2
Ленок,а причем здесь тюрьмы здесь разговор о белых мишках в Антарктике)))) провокаторша ты милая..
Весёлый Роджер
Привет Луночка! Доказательства Луночка нужны от "противного мудака", а кто у нас "противный мудак"? Даю подсказку, это он, это он, наш пидпиндосный пропахандон. Он любое оправдает и низость, и убийство, лишь бы выслужиться перед пробандерской владой! Как он оправдывал стрельбу по Донбассу, когда писал, что это мол сепары сами по своим детям стреляют, щоб храбрый xoxлoвермахт в этом обвинить! А уж присутствие белых мишек в Антарктиде или пингвинов на Украине, да у него это как два пальца …ть! Хибаж продажная тварина! Не человек он – а мразь скатинистая!
Игбун Хохлов
Мерикосы бухают. Я в ихнем кине видел, как полярник (Курт Расселл) вискрем заливался.
Луна-2
Роджер по- моему красивая тебя преследует - Уж очень ты ей "нравишься"...))))
Партизанка
Ура! Профессии учителя и шахтёра - сплошной душевный комфорт и позитив!!! А кто,интересно,этот рейтинг составил? Уж не водитель ли автобуса?