Закладання нових плодових садів в Україні опинилося під загрозою
Экономикаagrotimes.ua22 июля 2020

Закладання нових плодових садів в Україні опинилося під загрозою

Закладання товарних садів й оновлення амортизованих плодових і ягідних багаторічних насаджень в Україні опинилося під загрозою. Про це заявляють в Асоціації «Укрсадпром».

Голова Асоціації Олександр Матвієць повідомив AgroTimes, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів №279, яку було прийнято 18 березня 2020 року, і якою було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2020 року для  розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, ще й досі (до 21 липня 2020 року — Ред.) бракує відповідного наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Відсутність наказу блокує дорожню карту для використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2020 року для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Олександр Матвієць пояснює: «Постанова №279 “Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства”, була прийнята Кабінетом Міністрів України 18 березня 2020 року, її підтримали усі профільні галузеві асоціації.

Ще на початку травня 2020 року галузеві асоціації, що входять до робочої групи, створеної при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під керівництвом заступниці директора департаменту аграрної політики Олени Ольшанової, погодили проєкт наказу “Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства”. Однак цього наказу немає серед затверджених Міністерством навіть і сьогодні, 21 липня 2020 року. Також його не розміщено на сайті Міністерства у розділі для обговорення.

Разом з тим, згідно з Постановою, документи для отримання відшкодування господарствам необхідно подати до 1 жовтня 2020 року. Щоб це здійснити, необхідно створити відповідні обласні комісії та комісію у Міністерстві. Та оскільки немає наказу — ці комісії не створені, супутня їхньому створенню робота також не ведеться.

Сьогодні виконання в Україні державної програми з розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства викликає величезні сумніви. Адже на всі організаційні заходи нам лишилося лише два місяці, а дорожньої карти немає, і коли буде довгоочікуваний наказ — відповіді ніхто не може дати. Натомість у попередні роки такий наказ відповідне Міністерство зазвичай видавало у першому кварталі, до 1 квітня.

Наша Асоціація неодноразово зверталася із листами до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. У своїх зверненнях ми просили опублікувати на сайті Міністерства для обговорення проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства». Відповіді так і не отримали. Українське садівництво в небезпеці».

Довідка. Закладання багаторічних плодових насаджень потребує значних капіталовкладень, окупність яких настає не раніше, аніж через 3-5 років після створення. Саме тому Кабінет міністрів України ще 2005 року прийняв Постанову № 587, яка гарантувала агропідприємствам часткове відшкодування витрат, пов’язаних зі створенням нових насаджень виноградників, садів і хмільників. Постанова зі змінами, що враховували поточний стан державного бюджету, діяла майже в усі роки і й сприяла належному розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Wetal
    22 июля 2020
    Кому они на х-й нужны если польща вложила миллиарды евро в свои сады. А великие укры едут рабами, к панам убирать их сады. Слава укропии.
    Ответить
💬 Последние комментарии
гость
Легко тебе на том свете будет или на берёзе)))))
гость
Елено трансвестит ты ещё не сдохло?))))))))
Елена
Понимаю,тяжело будет,что сделаешь.
Елена
Всем тяжело,не только в Украине.
Елена
Ну что поделаешь,а аптек которые на дотупни лики не мало,и очередей больших я та не видела последнее время,потому что по электронному рецепту дают.Субсидии да ,не всем дают,но многим.
Ewiak Ryszard
Книга Откровения предупреждает: «И вышел другой конь, огненно-красный, и всаднику, сидящему на нем, было позволено взять мир с земли, чтобы люди убивали друг друга. И ему был дан большой меч» (6:4). На этот раз это будет мировая война не только по имени. Мир будет забран с земли и использован «большой меч». Иисус, говоря об этой войне, так охарактеризовал его: «Ужасающие вещи [вызывающие ужас, страх] также и необычные явления с неба могучие будут» (Луки 21:11). В некоторых древних рукописях содержатся слова Иисуса «и морозы». Арамейская Пешитта: «и морозы большие будут». Сегодня мы называем это «ядерной зимой». А в Марка 13:8 есть также слова Иисуса: «и беспорядки» (в смысле путаницы и хаоса). Арамейская Пешитта: «и путаница» (о состоянии общественного порядка). Из-за использования этого оружия будут также значительные толчки вдоль и поперёк регионов, глады и эпидемии (Луки 21:11). Исаия пишет: «Поэтому, как огонь съедает солому и пламя истребляет сено, так корень их как разлагающаяся гниль будет, и цвет их улетит (поднимется), как пыль, ведь они отвергли закон YHWH [читай: Ялэ] воинств и презрели слово Святого Израилева. Вот почему разгорелся гнев YHWH на его народ. Он протянет на них свою руку и поразит их. И горы [сверхдержавы, ср. Откровение 17: 9] затрепещут, а их трупы - как мусор посреди улиц» (5:24, 25). Всё это будет «начало родовых болей» (Матфея 24:8).
ГЫ
Это отвлекающий маневр. Чтобы отвести взгляд от других элементов.
Авторские статьи
Политика5 часов назад
Боинг. «Птичка прилетела". Украинский полковник признал вину Киева в крушении MH17 в 2014 году
Геополитика5 часов назад
Уменьшить санкции, начать диалог, иначе война. В США призвали пересмотреть отношения с Москвой 2
Политика6 часов назад
Белорусская матрица 2
Геополитика6 часов назад
Польшу настигла расплата за снос советских памятников, откуда не ждали 1
События в мире9 часов назад
Драки с ОМОНом и внутренними войсками: как прошла ночь после выборов в Минске. Фоторепортаж 2
Политика10 часов назад
Человек дождя, или Кадры не решают ничего
Геополитика11 часов назад
Германия: колония США или независимое государство?
Политика11 часов назад
Медведчук тут ни при чем. Зачем Зеленский закрыл границу с Крымом, "закупорив" сотни тысяч граждан Украины 1
Общество12 часов назад
Иерарх раскола СЦУ Гавриил Кризина: вражда с клириками, раскол в расколе, манипуляции и ворованные вещи